Müzik Haberleri

Karsu’nun kendi adını taşıyan dördüncü albümü yayında!

Yaptığı coverlar, bestelediği şarkılarla uluslararası üne kavuşan şarkıcı, piyanist ve besteci Karsu, kendi adını taşıyan ‘Karsu’ adlı dördüncü albümünü dijitalde ve dünyada Sumusic etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Albüm, Türkiye’de birlikte çalıştığı Y Kültür Sanat etiketiyle CD ve plak olarak da müzik marketlerde yerini aldı. 

Dördüncü albümü olan ‘Karsu’nun habercisi ‘İtiraf’ ve ‘Sana Ne’ adlı teklileriyle de dikkat çeken Karsu, albümün kliplendirdiği çıkış şarkısı olan ‘Sana Ne’nin sözleriyle özellikle kadınlar üzerinde kurulan baskılara dikkat çekiyor. 

Kendini yeniden, yeni soundlarla keşfeden ve geliştiren Karsu, yeni şarkılarını Çin sokaklarından, Endonezya’nın Bali adasından, Los Angeles tepelerinden ve Türkiye’nin güzel doğasından ilham alarak yazdı. Kişilerin özellikle sosyal medyayı sıkça kullandığı ve bu platformların kendine özgü baskılarını yaşadığı bu devire hem Türkçe hem İngilizce yazdığı cesur sözlü şarkılarıyla meydan okuyor. 

Albümün ilk konserini Zorlu PSM’de veren Karsu’nun konserinin biletleri kısa sürede tükendi ve Karsu, sahne performansıyla dinleyicilerin beğenisini kazandı.

Albümdeki İngilizce ve Türkçe yazılmış şarkılarında Karsu, yaşamın inişli çıkışlı deneyimlerini müziğine yansıtarak kendini ifade ediyor. Albümde bulunan 12 adet şarkının tamamı kendi söz ve bestesinden oluşuyor. 

Bu “mükemmel görünmek için çabalama” döneminde, bir karşı ses olmak isteyen Karsu “Herkesin birbirinin hayatlarıyla ilgili fikirlerinin olduğu ve bunu internet ortamında yaratılan yüzeysel dünyada paylaşmaktan çekinmediği bir zamanda yaşıyoruz. İnsanlar kendilerine ve hayatlarına dair “kusur” olarak gördükleri şeyleri filtrelerin arkasına gizlemeye çalışıyor. Başkalarını memnun etmek, onların arasına katılmak veya önem verdiğimizi göstermek için kararlar alıyoruz ve sonra bu kişilerin onayını bekliyoruz. Ama aslında dinlememiz gereken bir tek ses var ve bu da kendi sesimiz. Sen ne istiyorsun? Kendi hayatını yaşa çünkü bu hayat başkalarının değil, senin.” diyerek herkesi kendi olma serüvenine davet ediyor. 

Albümü tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabilirsiniz.