Müzik Haberleri

Her ay bir tekli olarak yayınlanan Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları 2 albümü, tamamlanarak dinleyicilerle buluştu…

Tuna Kiremitçi’nin ilki 2017’de yayınlanan ve hem şarkıları hem de yayınlanış biçimiyle büyük ilgi görüp fenomene dönüşen “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümünün ikincisi 3 Mayıs Cuma Günü  Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluştu.

Kiremitçi bu albümde de 10 bestesini farklı kuşaklardan 10 kadın solistle seslendirdi. Yıldız Tilbe, ‘Gelse De Ayrılık’ düetiyle yine konuklar arasında yer aldı. Ataol Behramoğlu’nun şiiri olan ‘Neresi Olmalı’ dışında sözlerin hepsi Tuna Kiremitçi’ye ait.

Her ay tekli olarak yayınlanan şarkıların klipleri milyonlarca dinleyicinin beğenisini kazandı; Kiremitçi‘nin müzik sektörümüze getirdikleri bu yeni yayıncılık tarzını artık başka sanatçılar da takip ediyor. Albümden yayınlanan son tekli ise albüm ile birlikte dinleyicilerle buluşan Zara düeti ‘Bana Bir Düş Borçlusun’ oldu…

Diğer konuk solistlerse Eda Baba, Gözde Öney, Ece Mumay, Esin İris, Elis Dubaz, Tuvana Türkay, Melisa Karakurt ve Dilhan Şeşen… Albüm akustik poptan caza, Balkan müziğinden indie rock’a farklı türler arasında dans ediyor. Günümüz insanına ayna tutan şiirsel sözleriyle adeta olgun bir şehir ozanının seyir defteri.

Albümün mutfağında da ilk albümdeki gibi Daniska grubu üyelerine rastlıyoruz. Düzenlemeler Hüseyin Çebişçi, Efe Demiryoğuran ve Deniz Bayrak imzalı. HaremS Stüdyo’larında yapılan kayıtların mastering çalışmaları Evren Arkman’a ait.
Söz ve müzikleri, hem de doğal ve samimi ruhuyla “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları II” albümü de ilki gibi bir başucu klasiğine dönüşmeye şimdiden aday.

Albümü tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabilirsiniz…