Röportajlar

İlk albümü ‘Maalesef’i dinleyicilerle buluşturan Serra Arres ile bir röportaj…

DMC etiketiyle dinleyiciyle buluşturduğu ilk albümü ‘Maalesef‘ ile büyük ilgi yakalayan Serra Arres ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, albümünü ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle ilk albüm fikri nasıl gelişti? Albüme kadar olan müzik yolculuğunuza kadar neler yaptınız?

-Albüm yapmak benim kafamda hep vardı. Doğru kişiler, doğru aranjör, doğru şarkı bulmak günümüzde çok zordur ama ben en şanslı kişilerdenim. Çünkü aranjör Fırat Özbaylar benim arkadaşımdı, albüme girmeme vesile olan da kendisidir. Fırat bana ‘Maalesef‘ adında bir eser ile geldi ‘Seroş, şunu bir okur musun stüdyoda?‘ diye, ben de ‘Tabi ki de!’ dedim; aklımda henüz bir albüm planı yoktu, ta ki o şarkıyı okuyana kadar… ve böylece albüme girme sürecim başlamış oldu. 

DMC ile yollarınız nasıl kesişti?

DMC ile olan yollarımız zor kesişti… En çok istediğim şirketlerden birisiydi, Samsun Demir‘e ulaşmak daha zor! (gülüyor) Azim ettim, çabaladım, Samsun Bey‘e ulaştım. Kendisine teşekkürlerimi sunarım, artık ben de DMC ailesinin bir ferdiyim…

Aranjörünüz Fırat Özbaylar ile yollarınız nasıl kesişti?

Fırat Özbaylar ile yolumuzun kesişmesi, ortak bir arkadaşımızın vesilesi ile oldu ve kendisi ile çok iyi dost olduk. Zaten dediğim gibi albüme girme sebebim de Fırat Özbaylar’dır. Kendisi hem her zaman desteğini esirgemeyen güzel yürekli, dost canlısı birisidir hem de camianın her zaman sevilen sayılan kişilerinden biri olmuştur.

Maalesef ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Bana ‘Neden 10 şarkı yaptın? Keşke single olarak çıksaydın!‘ diyenler çok oldu ama yeni bir isim olarak bana single ile çıkış yapmak hiç iç açıcı gelmedi. Şu an o kadar güzel yorumlar alıyorum ki, bu beni daha da mutlu ediyor. Demek ki güzel bir iş çıkarttık… Tabi ki de takdir dinleyicinindir her zaman. Şu an her şey olumlu gidiyor, tepkiler güzel. Allah utandırmasın…

Albüm önce dijital albüm olarak, bir ay sonra da CD olarak dinleyiciyle buluştu. Albümün CD olarak çıkması sizin mi yoksa firmanızın mı isteğiydi?

-Ben CD olarak da müzik marketlerde olmasını zaten istiyordum. DMC de uygun görmüş ki CD olarak da çıkardılar ve bütün illerdeki müzik marketlerde yerini almış bulunmakta.

Albümde bir tane de yeniden yorumlama var; Yıldız Tilbe’nin El Adamı şarkısının albümde yer alması nasıl gelişti, kendisinden nasıl bir geri dönüş aldınız? Bununla birlikte Neda Sözbir’in Rap kısımla yer alması nasıl gelişti?

Yıldız Tilbe benim ekolümdür, çok seviyorum Yıldız Tilbe’yi. ‘El Adamı‘nı okumayı çok istedim albümde ve albümümde bir Yıldız Tilbe klasiğinin yer alması benim için bir şeref oldu. Henüz Yıldız Tilbe‘den bir yorum gelmedi bana ama muhtemelen dinlemiştir. Çünkü biz ‘El Adamı‘nı farklı bir boyuta getirdik; eserde hip hop olsun istedim, fikrimi aranjörüm Fırat Özbaylar‘a sundum, kendisi de ‘Neden olmasın!‘ dedi ve hemen Neda‘ya ulaştı. Sağ olsun kabul etti hemen, okumasını yaptı. Neda Sözbir güzel yorumunu ortaya koydu, sonuç muhteşem oldu. Şarkıya hip hop tarzı çok yakıştı, iyi ki de yapmışız diyorum. Güzel tepkiler de geliyor.

Maalesef’ten sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabi ki de var! Single çalışmalar gelmeye devam edecek, adımızı daha iyi yerlere taşıyacağız.

Serra Arres‘e bu keyifli röportaj için teşekkür ediyorum. ‘Maalesef‘ albümünü tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabilirsiniz.