Röportajlar

İlk teklisi “1 Bilet”i dinleyicilerle buluşturan İldem ile bir röportaj…

Son günlerde dinleyicilerle buluşan tekliler içinde dikkat çeken bir tekli de, ilk teklisi “1 Bilet” ile dinleyicilerle buluşan İldem’di… İldem Kirazoğlu ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle 1 Bilet’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Bildiğiniz üzere 1 Bilet benim ilk profesyonel işim. Bu aşamaya gelmek için müzikal adımlarım oldu. Üniversite okuduğum yıllarda müzik eğitimimi sürdürdüm. Sahne deneyimlerim de oldu tabi…

Bir tekli çıkartmaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda 1 Bilet’i yorumlama süreci nasıl gelişti? Gökhan Şahin ve Gökhan Süer ile yollarınız nasıl gelişti?

-Müzik tutkumun sadece bir hobi olmadığını anladığım an tekli çıkarmaya karar verdim. Ben üretmeyi seviyorum, kendime ait bestelerden birini sevgili aranjörüm Gökhan Süer’e yollamıştım. Bir süre sonra kendisinden olumlu dönüş aldım. Şarkımı dinlediği sırada stüdyoda bulunan sevgili söz yazarım Gökhan Şahin de ses rengimi beğenmiş ve akabinde beni İstanbul’a davet ettiler. Hiç tereddüt etmeden atladım gittim tabi. 1 Bilet onların bana emaneti. Ben de elimden geldiğince güzel yorumlamaya çalıştım.Bu süreçte bana tecrübeleri ile gerçek ağabeylik yaptılar, her şey için onlara minnettar kalacağım…

Aşk Müzik Yapım ile yollarınız nasıl kesişti?

-Gökhan Şahin ve Gökhan Süer aracılığı ile kesişti.

1 Bilet ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Enerjisine çok inandığım bir şarkı zaten. Bu enerjiyi de dinleyenlere aktarabildiğimi görüyorum. En azından şimdilik geri dönüşler çok pozitif. Bu da beni motive ediyor.

1 Bilet sadece dijital platformlarda yayınlandı, CD olarak da yayınlanması düşünülüyor mu? Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda bir albüm yayınlamayı düşünüyor musunuz?

-Evet sadece dijital platformlarda yayınlandı.Zaten bu aşamada bu şekilde olması daha sağlıklı, sosyal medya trenin son vagonu! İleride bir albüm düşünüyorum tabi ki, en büyük hayallerimden biri de bu..

1 Bilet’ten sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Ben kalıcı olmaya geldim, bir arkadaşa bakıp çıkmayacağım yani! (gülüyor) Yaşım 23. Yolum uzun. Hep beraber izleyip görelim İldem’i, ve onun yapabileceklerini!

İldem’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “1 Bilet”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.