Röportajlar

İlk teklisi “Adı Yalnızlık”ı dinleyicilerle buluşturan Sude Bulut ile bir röportaj…

Sude Bulut… TikTok’un fenomen olan isimlerinden biri olarak tanıdığımız 18 yaşındaki Bulut, geçtiğimiz haftalarda zaten hali hazırda videolarında söylediği şarkılardan ayrı olarak; bu sefer yeni bir şarkıyı, “Adı Yalnızlık”ı ilk teklisi olarak Pirana Music etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Bulut ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Adı Yalnızlık’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda TikTok’u nasıl keşfettiniz ve aldığınız geri dönüşler nasıl gelişti?

-Adı Yalnızlık’tan önce küçük bir sosyal medya fenomeniydim. Eğlence içerikli videolar çekiyordum. TikTok’a başlamam da zaten yakın arkadaşlarımın isteği ile şarkı söylediğim bir videoyu TikTok’a atmamla oldu. Bu sayede çok fazla takipçi artışım oldu ve TikTok’a başladım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda firmanız Pirana Music ile yollarınız nasıl kesişti?

-Pirana Music’le de yakın bir sanatçı arkadaşımın yönlendirmesi ile kesişti. İlk önce Özge Karslı, daha sonra da Ekrem Doydu ile tanıştık. Hepsini çok fazla seviyorum. Bir şirketten, işten daha çok abla, abi ilişkisi var aramızda. Çok çok samimi insanlar. Umarım bu aramızdaki bağ sonsuza kadar sürer.

Adı Yalnızlık’ın sahibi Erdem Öner ve düzenlemenizi üstlenen Çağrı Karslı & Tolga Şimşek ile yollarınız nasıl kesişti?

-Erdem, Çağrı ve Tolga ile yollarım Pirana Music’in ortağı Özge Karslı sayesinde kesişti. Gerçekten çok tatlı insanlar hepsi. Çok güzel bir çalışma yaptık. Gayet başarılı oldu.

Adı Yalnızlık ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Adı Yalnızlık ile ilgili beklemediğim bir şekilde çok güzel yorumlar aldım. Zaten yorumlara bakılırsa da çok fazlaca yorum var. Tamı tamına 61.000 tane! Gerçekten bu sayıları gördükçe çok fazla seviniyor ve sevenlerimle gurur duyuyorum. Çünkü bu bizim başarımız.

Adı Yalnızlık’tan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, Adı Yalnızlık’tan sonra birçok şarkım çıkacak. 2 yıl boyunca değişik tarzda şarkılarımı dinleyeceksiniz. Başka yapmak istediğim çalışma ise oyunculuk. Bu anlamda da müzik şirketim gereken desteğimi veriyor. Her an her şey olabilir diyorum!

Sude Bulut’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Adı Yalnızlık”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.