Röportajlar

Yeni teklisi “Nicedir Yar”ı dinleyicilerle buluşturan Cem Arslan ile bir röportaj…

Cem Arslan… Babası Mehmet Arslan (Can Mehmet) gibi müzikte ilerleyerek sahnelerde tanınan Arslan, ilk çıkışını babasının bir eseri “Yanıyorum Alev Alev “ ile yaptı ve ilgi gören bu ilk çıkış sonrası, art arda “Yalnızlık Kaderim” ve “Ben Bilirim” geldi. En son iki bestesini akustik olarak Canayakın Müzik etiketiyle yayınlayan (Yoksun Yanımda ve Nicedir Yar) dinleyicilerle buluşturan Arslan ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Yanıyorum Alev Alev’e kadar olan müzik yolcuğunuzda neler yaptınız? 

-Daha önceden müzik ile uğraştığım ve enstrüman çaldığım için düğün salonlarında mekanlarda müzisyenlik yapıyordum. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda babanız Mehmet Arslan’ın bir eseri “Yanıyorum Alev Alev”i yorumlamaya nasıl karar verdiniz? Düzenlemenizi üstlenen Samet Akkuş ve Akademi Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Bu sürece babam ile birlikte karar kıldık. Yüzlerce sözü ve müziğinin arasından “Yanıyorum Alev Alev”e karar verdik. Samet Akkuş ile tanışmamız ise şu şekilde gelişti; babamla babasının uzun zamandır dostluk bağlarının olmasıyla Samet kardeşimizle tanışma fırsatı bulduk…

Yanıyorum Alev Alev ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-İlk çalışmam olan “Yanıyorum Alev Alev” insanlar tarafından tanınmama vesile oldu ve geri dönüşlerim hızlı bir şekilde yayılmaya başladı.

İkinci tekliniz, kendi eseriniz Yalnızlık Kaderim oldu. Şarkının oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemenizi üstlenen Doğu Kılıç ve firmanız Dark’n Dark Music ile yollarınız nasıl kesişti? Yalnızlık Kaderim ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Pandemi sürecinde çıkan şarkımı yüzlerce şarkımın arasından seçtim. İnsanların yalnız kandığını gördüğümden dolayı bu şarkıyı çıkarmaya uzun yıllardır tanıdığım bir müzisyen olan Doğu Kılıç ile karar verdik ve Dark’n Dark ile imzaları attık. Şarkımla ilgili olumlu geri dönüşler aldım.

Üçüncü tekliniz, “Ben Bilirim” oldu. Şarkının oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemenizi üstlenen Burhan Kanlı ile yollarınız nasıl kesişti? Ben Bilirim ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Pandeminin ortalarında çıkardığım şarkıma, uzun zaman kendisiyle sahne aldığım Burhan Kanlı düzenleme yaptı ve hiçbir maddi beklentisi olmadan büyük bir destek verdi bana. Olumlu yanıtlar aldım.

Dördüncü tekliniz “Yoksun Yanımda” ve son tekliniz “Nicedir Yar” akustik çalışmalar oldu. Şarkıların oluşum süreci nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Altyapıları Cem Türkmenoğlu tarafından yürütülen iki eserimi aynı zamanda kaydettik ve Canayakın Müzik tarafından yayınlanan eserlerim insanlar tarafından büyük ilgi gördü. Nicedir Yar, en duygusal şarkım olarak sevenlerim tarafından ilgiyle karşılandı. 

Nicedir Yar’a sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, var… Bu çalışmalarımdan sonra büyük projelere başlıyorum, tabir yerindeyse “yer yerinden oynayacak” diyebilirim!

Cem Arslan’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Nicedir Yar”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.