Röportajlar

İlk teklisi “Aşık Ol Bana”yı dinleyicilerle buluşturan FAVU ile bir röportaj…

FAVU… Okul yıllarından beri müzikle ilgili olan ve sahne performanslarıyla birlikte müzik alanında kendisini geliştirmeye başlayan FAVU, R&B tınılı ilk teklisi “Aşık Ol Bana”yı geçtiğimiz günlerde HERAKLEIA INDUSTRIES etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. FAVU (Feraynur Bakaç) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Aşık Ol Bana”ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-8 yaşında müzik öğretmenim sayesinde müzik ile tanıştım ve o günden beri müzik hayatımda. Eğitim gördüğüm tüm okullarda vokallik yaptım. Bu sebeple çeşitli etkinliklerle hep sahnedeydim. Aşık Ol Bana’dan önce anadolu rock, türkü hatta pop gibi birçok müzik türü ile ilgileniyor ve sahne alıyordum. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda sözlerini yazdığınız “Aşık Ol Bana”nın oluşum süreci nasıl gelişti? Müziği üstlenen Amnesia ve düzenlemeyi üstlenen Rash ile yollarınız nasıl kesişti?

-Pandemi sürecinde sevgili arkadaşım Ali Hakan Eren ile yollarım kesişti, onunla beraber kendi şarkılarımızı yapmaya  başladık. Daha sonra şu anda HERAKLEIA INDUSTRIES bünyesinde beraber çalıştığım sevgili arkadaşım Yang-Z (Ömer Eren Tezcan) ile tanıştık ve onunla beraber rap müzik ile ilgili birçok şeyi öğrenmeye başladım. Üretimden kayıt aşamasına, mix ve mastering işlemlerine kadar hep yanımdaydı. Müziğimde istediğimden daha da iyi iş çıkaran Amnesia (Hüseyin Katmer) ve düzenlemede altın dokunuşlar yapan Rash (Raşit Şahin) ile yine HERAKLEIA INDUSTRIES’de beraber çalışıyoruz. Kısacası ekip gibiyiz birlikte hareket ediyoruz. Onlar olmasa şarkılarımı yayınlama sürecim bu kadar iyi gitmeyebilirdi.

HERAKLEIA INDUSTRIES ile yollarınız nasıl kesişti?

-Zonguldak’ta olan Ultrafestzonguldak müzik festivalinde sahne almıştım orada sevgili menajerim ve HERAKLEIA INDUSTRIES’in sahibi Berke Candan ile tanıştık. Beraber daha iyi ilerleyebileceğimize karar verdik yoğun bir üretim sürecine girdik, böylece kocaman bir ekip olduk.

Aşık Ol Bana ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Oldukça güzel geri dönüşler almaya devam ediyorum. Tam da istediğim gibi soft ve farklı vibe veren bir şarkı olduğunu söylüyorlar. Bu beni oldukça mutlu ediyor.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Ucu bucağı olmayan bir şekilde tanımlayabilirim. Sesimin yettiği her tarzı deneyim edeceğim. Hissettiklerimi elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım.

Aşık Ol Bana’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Hâlâ yoğun bir üretim sürecindeyim. Kendimi yakalamaya çalışıyor müziğimi en iyi şekilde aktarmak için çabalıyorum. Hazır birçok şarkı var ve hepsi tek tek hız kesmeden gelemeye devam edecek.

FAVU’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Aşık Ol Bana”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.