Röportajlar

İlk teklisi “Başka Biri”yi dinleyicilerle buluşturan İmge ile bir röportaj…

Müziğe uzun yıllardır aranjör olarak hizmet eden Fırat Özbaylar’ın bu sefer yapımcı olarak yeni kurmuş olduğu AE Music Production, sektöre iddialı bir şekilde giriş yaptı. Firmanın ilk sanatçısı-yapımı ise müziğe olan tutkusunun peşinden giden İmge ve ilk teklisi “Başka Biri” oldu. İmge ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Başka Biri”ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Küçük yaşlardan beri müziğe ilgim vardı. Bu konuda ilerlemek için ailemi ikna etmeye çalıştı ama onları buna ikna etmek çok zor oldu. Sonradan ailemden gizli şan eğitimi alarak ilk çalışmam olan Başka Biri’yle ilk adımı attım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Başka Biri”nin sahibi Alp Civan Yörük ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bu kararı almamda yakın sanatçı dostum Naz Laçin’in beni böyle bir çalışma yapmaya teşvik etmesinin büyük katkısı var. Onun vesilesiyle Alp Civan Yörük ile tanıştım. İyi ki tanışmışım!

Düzenlemenizi ve yapımınızı (AE Music Production olarak) üstlenen Fırat Özbaylar ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bir gün kendisinin stüdyosuna gidip tanıştığımızda kendisinden çok güzel enerji aldım ve onunla çalışmam gerektiğini hissettim.

Başka Biri ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şarkımız daha çok yeni. Yayın öncesi dinlettiğim kişilerden ve yayın sonrası dönüşlerden çok olumlu yorumlar aldım. Şarkımız sevildi sanırım! (gülüyor)

Klibi yöneten Kemal Kekeva ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti? Klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Kendisiyle yollarımız çok değerli bir aile dostumuzun akrabası olması ve bizi tanıştırmasıyla kesişti. Kendisini tanıdıktan sonra şarkımı dinlettim ve bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde Gökçeada’da şarkımızı kliplendirdik. Şu ana kadar bütün dönüşler çok güzel yönde, bu güzel klip için kendisine çok teşekkür ederim.

Başka Biri’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Yine Fırat Özbaylar ile ikinci teklimiz bitmek üzere. Sonrasında uzun olacağına inandığımız müzik yolculuğum sırasında daha birçok çalışma yapmayı planlıyoruz…

İmge’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Başka Biri”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.