Röportajlar

İlk teklisi “Canın Sağ Olsun”u dinleyicilerle buluşturan Gizem Aslı ile bir röportaj…

Gizem Aslı… Müziğin eğtiminden gelen ve kendi müziği adına ilk önemli adımı atarak Drill tınılı ilk teklisi “Canın Sağ Olsun”u geçtiğimiz günlerde DMC etiketiyle dinleyicilerle buluşturan Gizem Aslı (Gizem Aslı Kaya) ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Canın Sağ Olsun”a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar eğitiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Canın Sağ Olsun’dan önce hep “Daha fazla ne yapabilirim, kendime ne katabilirim?” diyerek şu ana geldim. Konservatuvarda aldığım eğitimlerin her konuda artısını gördüm ve bunları yansıtmaya çalıştım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve “Canın Sağ Olsun”un sahibi Kubilay Karça ve beat-düzenlemeyi üstlenen Yağmur Cansu ile yollarınız nasıl kesişti?

-İlk çıkış olarak hep bir tekli çalışma yapmayı düşünmüştüm ve gerçekleştirdim. Kubilay Karça ve Yağmur Cansu ile ortak arkadaş vasıtası ile tanıştık ve birleşip bir iş ortaya koyduk.

DMC ile yollarınız nasıl kesişti?

-Küçükken Samsun Demir’e attığım bir video ile tanışma şansını yakaladım ve DMC şirketiyle çalışmayı hep çok istedim.

Canın Sağ Olsun ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok yeni olmasına rağmen güzel dönüşler alıyoruz.

Canın Sağ Olsun’un klibini yöneten Rona Say ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşumu nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Rona Say ile menajerim Berkay Bayralar sayesinde tanıştık. Klibi hep birlikte düşünerek herkesten bir fikir alarak ortaya koyduk ve sonucunda güzel dönüşler aldık.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-”Canın Sağ Olsun”u güncel müzikte kullanılan drill soundlarıyla kültleşmiş, bilinen arabesk nağmelerinin bir arada olması şeklinde tanımlıyorum. 

Canın Sağ Olsun’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, her işten sonra hep bir büyük adım daha atmayı hedefliyorum. Bir sonraki çalışmalarımda ise kendi bestelerimi öne çıkartmayı düşünüyorum.

Gizem Aslı’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Canın Sağ Olsun”u tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.