Röportajlar

İlk teklisi “Çek Elini”yi dinleyicilerle buluşturan Begüm Köse ile bir röportaj…

2022 bitmeden dinleyicilerle buluşan ve dikkat çeken ilk teklilerden birisi de, müziğin eğitiminden gelen ve hem müzik öğretmenliğine hem de sahne çalışmalarına devam eden Begüm Köse’nin Purple Rec etiketli ilk teklisi “Çek Elini” olmuştu. Köse ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Çek Elini”ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar eğitiminiz size müziksel anlamda size neler kattı?

-Çocukluğumdan beri hep müzikle iç içeydim. Müzik yolculuğum Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği Gençlik Korosu ile başladı. Yaklaşık 9 yıl orada eğitim aldıktan sonra konservatuvar sınavlarına girip batı müziği eğitimi almaya karar verdim. Çünkü ruhumda olan bu aşkı her türüyle tatmak istedim. Bana en büyük katkısı kendimi bulmam oldu.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? “Çek Elini”nin sahibi Burcu Furtun ve düzenlemenizi üstlenen Onur Ensert (aynı zamanda firmanız Purple Rec) ile yollarınız nasıl kesişti?

-Olay tam olarak şöyle başlıyor! (gülüyor) Burcu ve Onur’un kızlarının piyano öğretmeniydim. Yaptığımız bir pilot kayıt sonrasında bu şarkıyla inanılmaz bütünleştiğimi düşündük ve Çek Elini ile bu yola çıktık!

 Çek Elini ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Tamamıyla benim ruhumu yansıtan bir şarkı olduğu için mükemmel geri dönüşler aldık ve Çek Elini’nin Spotify Equal listesine girmesi güzel dönüşlerin bir göstergesi oldu.

Ensert yönetimindeki klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Siz hiç Ankara’nın göbeğinde çimenlerin üstünde deniz yatağında sabahlıkla yattınız mı? (gülüyor) Hem çok eğlendiğimiz, çok güldüğümüz hem de bir o kadar yorulduğumuz bir süreçti. Ama sonucunda tüm ekip mükemmel bir iş çıkarttı!

 Çek Elini’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı? 

-Ekim’i bekliyoruz, sürpriz!

Begüm Köse’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Çek Elini”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.