Röportajlar

İlk teklisi “Döndüm Deliye”yi dinleyicilerle buluşturan Ramo Benim ile bir röportaj…

Eylül ayı içinde dikkat çeken ilk teklilerden biri, içindeki müzik tutkusuyla zamanla kendisini geliştirmeye çalışan Ramo Benim’in Boss Records etiketiyle dinleyicilerle buluşan ilk teklisi “Döndüm Deliye” oldu. Ramo Benim ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Döndüm Deliye”ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Uzun yıllardır müziğe karşı yoğun bir ilgim oldu. Defalarca birçok şarkı için demo kayıtları aldım ama doğru şarkıyı, doğru zamanı ve doğru kişilerle çalışmayı bekledim. Birçok akustik çalışmalarım da olmuştu zamanında.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Döndüm Deliye”nin sahibi Gazel Azzam, düzenlemesini üstlenen Aerro ve prodüksiyonunu Boss Records olarak üstlenen Alper Atakan ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bir tekli çıkarmayı uzun zamandır düşünüyordum. Çocukluk arkadaşım aynı zamanda menajerim Ufukcan Çamlıca aracılığıyla Gazel Azzam ile tanıştım ve şarkıyı keşfettim. Daha sonra yine yol arkadaşım olan Ömer Çelik (HAZ) sayesinde şarkının düzenlemesi için Aerro ile tanıştım. Şarkıyı hazır hale getirdikten sonra bir toplantı esnasında değerli müzisyen ve prodüktör Alper Atakan ile tanıştım. Bazı görüşmelerden sonra birlikte çalışmaya karar verdik.

Döndüm Deliye ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-İlk işim olmasına rağmen insanların beğenisi kazandığımı ve şimdiden belirli bir kitleye ulaştığımı düşünüyorum. Genel olarak şarkı çok geniş bir kitleye hitap ettiği ve bir çok tarzı içinde barındırdığı için herkes kendinden bir parça buldu. 

Klibi yöneten Ramazan Arslankaya ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Ramazan Arslankaya ile Boss Records aracılığı ile tanıştım. Daha önceki işlerini inceledim sonrasında görüştük ve beraber klibin senaryosunu oluşturduk. Klibin samimi ve içten olmasını istiyorduk, istediğimiz gibi bir iş çıktı ortaya.

Döndüm Deliye’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Şu anda hali hazırda üzerinde çalıştığımız özel şarkılar var. Bunların arasında yine Gazel Azzam imzalı işler ve düetler görebilirsiniz.

Ramo Benim’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Döndüm Deliye”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.