Röportajlar

İlk teklisi “Gel Artık”ı dinleyicilerle buluşturan Ekin Ekinci ile bir röportaj…

Ekin Ekinci’yi çoğu dinleyici Genç Sahne programındaki başarılı performansı ile tanıdı. Şimdi ise Ekinci, Wovie etiketiyle ilk teklisi “Gel Artık”ı dinleyicilerle buluşturdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Piyano bölümü son sınıf öğrencisi olan Ekinci ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Gel Artık’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar eğitiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Çok küçük yaşlardan beri şarkı söylüyordum,müziğin içinde oluş sebebim  şarkılar oldu. Gel Artık ‘a kadar olan süreç boyunca cover’lar yaptım,sonrasında kendi şarkılarımı üretmeye başladım o sırada eğitimime devam ediyordum, Süheyl Atay’ın yönlendirmeleriyle kendimi daha profesyonel bağlamda bu işin içerisinde buldum ve hızla ilerleme sağladık. Konservatuvar eğitimime gelecek olursak, bana müziksel bilgi ve disiplini sürdürmek anlamında bu süreçte büyük katkısı oldu. 

Bununla birlikte sizi Genç Sahne’de de dinledik. Bu programda yer almanız nasıl gelişti ve bu tür programların müziğe olan katkısını nasıl değerlendiriyorsunuz?

-İlk olarak biz “Genç Sahne” ye sesimizi duyurmaya çalıştık, program sona erdiğinde yapımcımızın özellikle piyano ve vokalimi birlikte sergilediğim performanslarım konusunda yaptığı övgüler beni çok mutlu etti, ilk sahnem olmasına rağmen güzel bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.

Profesyonel bir tekli çıkartmaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Gel Artık’ın sahibi Kubilay Karça ile, düzenlemenizi yapan Abdurrahman Şimşek ile ve firmanız Wovie ile yollarınız nasıl kesişti?

-Kubilay ile yollarımızın nasıl kesiştiğini anlatmadan önce belki Wovie ile işbirliğimizi anlatmak gerekiyor. Wovie bizim bir süredir radarımızdaydı, genç ama tuttuğunu koparan, yepyeni bir kafa ile yol alıyorlar. Sonunda sanırım dikkatlerini çekmeyi başardık. Önce belki biraz hatır ve gönül diye başlamış olabilir ama sonrasında beni, vokalimi ve duruşumu ayrıca sevdiklerini gördük, çok destek oldular sağ olsunlar. Kubilay ve Abdurrahman ile bizi bir araya getirmek tamamen bir Wovie stratejisi,Kubilay olsun Abdurrahman olsun o kadar özel ve yetenekli insanlar ki, onların çıkışımdaki yol arkadaşlarım olması fikri çok heyecan verici. 

 Gel Artık ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Geri dönüşler harika, bu kadarını açıkçası ben de beklemiyordum olduğumuz tüm platformlarda övgüler alıyoruz, yukarıya tırmanıyoruz ve destek mesajları alıyoruz. Bir genç müzisyen işin başında ancak bu kadarını hayal edebilir. Bu da bana daha fazlasını başarmak için müthiş bir istek, azim ve kararlılık duygusu veriyor. 

Gel Artık’tan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Düşündüğümüz çalışmalara demek daha doğru çünkü geçirdiğimiz ve halen geçirmekte olduğumuz zor süreçte asla durmadım, hep yeni şeyler yapmak ve üstüne koymak istedim. Şu anda bitmiş ya da bitmek üzere olan en az 3-4 tane farklı proje var. Çok yakında, çok özel ve yetenekli bir genç DJ ile bir şarkı paylaşacağız, kendisi zaten bugüne kadar ses getiren projelere imza atmış ama heyecanı yukarıda tutmak için ismini şimdilik vermeyeceğim. Bu da sizlerin ve tüm dinleyicilerin izlemede ve beklemede kalmaları için son derece heyecan verici bir sebep olsun.

Ekin Ekinci’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Gel Artık”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.