Röportajlar

İlk teklisi “Olmadı Bitti”yi dinleyicilerle buluşturan Eylül Yücel ile bir röportaj…

Dinleyicilerin uzun yıllardır özellikle Ankara’da devam eden sahne performanslarından tanıdığı isimlerden olan Eylül Yücel, bu sefer kendi eseri olan ilk teklisi “Olmadı Bitti”yi Dark’n Dark Music etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Yücel ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Olmadı Bitti’ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Lise yıllarımda başlayan müzik yolculuğum Olmadı Bitti’ye, yani bugüne kadar uzandı ve ben bu yolculuk esnasında Türkiyenin bir çok ilinde profesyonel manada restaurant, bar, club-bar ve birçok festival-organizasyonda sahne aldım.

Profesyonel bir tekli çıkartmaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Olmadı Bitti’nin oluşum süreci nasıl gelişti?

-Benim aklımda hep bir tekli proje fikri vardı, fakat şarkı konusunda kararsızdım, bir gün HK Prodüksiyon’da Hüseyin Kağıt’la fikir alışverişi yaparken “Neden kendi şarkını okumuyorsun? Herkese en güzel çocuk kendi çocuğudur!” diyerek beni kendi bestelerime yönlendirdi. Sonra şarkımın aranjesini yapan aranjör arkadaşım Cengizhan Akidil ile şarkılarım arasından “Olmadı Bitti’yi seçtik ve “Olmadı Bitti” hikayesi başladı… 

Dark’n Dark Music ile yollarınız nasıl kesişti?

-Dark’n Dark Music ile proje bittikten sonra dijital dağıtım sürecinde Cengizhan’ın yönlendirmesiyle bir araya geldik.

Düzenlemenizi yapan Cengizhan Akidil ile yollarınız nasıl kesişti?

-Cengizhan ile birkaç organizasyonda beraberdik, arkadaş olduk sonra… Severim kendisini, çok iyi müzisyendir ve müthiş aranjeleri var… HK Prodüksiyon’da birçok aranjeye imza atmıştır kendisi. 

Olmadı Bitti ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şarkım daha çok yeni… Çıkalı 5 gün oldu ve şimdiden radyolarda, arabalarda ve cafelerde şarkımı duymak çok hoş. Bunun dışında beğenenler de var beğenmeyenler de. Hepsine saygı duyuyorum…

Olmadı Bitti’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabi ki yapacağım, diğer proje için kollar sıvandı bile… Durmak yok, yola devam!

Eylül Yücel’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Olmadı Bitti”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.