Röportajlar

İlk teklisi “Gökkuşağı”nı dinleyicilerle buluşturan Kardelen ile bir röportaj…

Ağustos bitmeden dinleyicilerle buluşan ilk teklilerden biri, çocuk yaştan beri müzikle ilgili olan ve güzel sanatlar lisesi doğrultusunda kendisini geliştiren Kardelen’in Hazel Music Co. etiketli ilk teklisi “Gökkuşağı” oldu. Kardelen (Kardelen Ağaoğlu) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Gökkuşağı’na kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Öncelikle müzik yolculuğuma ilkokulda müzik öğretmenimin keşfetmesiyle başladım daha sonra Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimime devam ederek yolculuğuma başladım. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve “Gökkuşağı”nın sahibi-düzenlemesini üstlenen Serhan Bülbül ve yapımınızı üstlenen Hazel Music Co. ile yollarınız nasıl kesişti?

-En büyük hayalim şarkı çıkartıp sevdiklerimin ruhuna dokunduğum gibi herkesin ruhuna dokunmaktı. Kadere çok inanırım. Serhan ile bir sahnesinin sonunda tanışıp şarkı yapmak istediğimi söyledim. Ona bu durum pek inandırıcı gelmese de ben peşini bırakmadım! Daha sonra Hazel Music’in stüdyosunda her şey gelişti!

Gökkuşağı ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Herkesin kendinden bir renk bulduğunu, enerjimi hissettiklerini söylüyorlar. Şimdilik güzel gidiyor. 

Erdi Sevinç yönetimindeki klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Erdi bana umut olup hayalimden de öte bir klip çekti. Klip 1 hafta içinde oluşturuldu, herkes izlerken keyif aldıklarını söylüyorlar. 

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Aslında kendi tarzımdan çok farklı bir tarzla çıktım. Tüm tarzları kendimde bulduğumu inanıyorum, yeni şarkılarımda siz de bunu göreceksiniz!

Gökkuşağı’ndan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet var, şu an kayıtlarım yapılıyor. İkinci şarkıyla yüreklerinize dokunmaya geliyorum!

Kardelen’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Gökkuşağı”nı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.