Röportajlar

İlk teklisi “Herkes Gibi”yi dinleyicilerle buluşturan Melis Çelikler ile bir röportaj…

Melis Çelikler ismini çoğu dinleyici özellikle gittiği yerlerde kaydettiği coverlarıyla hatırlayacaktır. Şimdi ise Çelikler, Seyhan Müzik etiketiyle ilk teklisi “Herkes Gibi”yi dinleyicilerle buluşturdu. Çelikler ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Herkes Gibi’ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Herkes Gibi’ye kadar olan müzik yolculuğumda kendini arayan bir Melis vardı diyebilirim. “Üniversiteyi bitirip memur olup hayatımı normal bir şekilde geçirmek mi; yoksa, mutlu olduğum, kendimi özgür hissettiğim işi, müziği mi yapmalıydım?” Bu ikilemle geçti diyebilirim bir dönemim. Bir süre sonra müzik hayatıma ara verdim ve o dönemde anladım ki ben ölene kadar müzik yapmalıyım! Sonrasında birçok mekanda ve şehirde zaman içinde dahil olduğum üç farklı müzik grubu ile sahne aldım ve bir süre sonra insanların ağırlığını hissetmeye başladım. Tek başına karar veremediğim ve sürekli bir kalıp içinde yaşadığım bir döngünün içine girince solo olarak devam etmeye karar verdim, kendimi geliştirmek ve daha profesyonel adımlar atmak için uğraştım.

Profesyonel bir tekli çıkartmaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Herkes Gibi’nin oluşum süreci nasıl gelişti?

-Bir tekli yayınlamak zaten hayalimdi ancak buna bir süre vakit ayıramadım. En yakın arkadaşım Emre ile otururken Herkes Gibi’nin demosunu dinlettim ve o da bana “Hemen bu şarkıyı yapmalısın!” diyince gözündeki o heyecanı gördüm… O heyecan beni daha çok kamçıladı ve kendimi stüdyoda buldum!

Seyhan Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Klibimin yönetmeni Murat Orkun, beni Seyhan Müzik ile tanıştırdı. Teklime böyle kaliteli ve vizyonlu bir klip çekmek de Murat Orkun sayesinde oldu. Hem firma hem de yönetmen bağlamında çok şanslı olduğumu söyleyebilirim.

Herkes Gibi ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Teklim yayınlanalı üç gün oldu şu ana kadar güzel yorumlar aldım. Tabi ki kötü yorumlar da atıyorlar, ama onlar da olmazsa olmazımız oldu değil mi? Genel olarak çok memnunum geri dönüşlerden.

Herkes Gibi’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabi ki de var! Durmak yok, daha yeni başlıyorum…

Melis Çelikler’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Herkes Gibi”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.