Röportajlar

İlk teklisi “İzler”i dinleyicilerle buluşturan Elif Sunal ile bir röportaj…

2022 Eylül’ünün dikkat çeken ilk teklilerden birisi de, zaman içinde müzik ile olan bağını koparmayan Elif Sunal’ın Zira Records etiketli ilk teklisi “İzler” oldu. Sunal ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “İzler”e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Müzikle lise yıllarımdan beri uğraşıyorum. İlk sahne deneyimimi, Milliyet Liselerarası müzik yarışmasında, kendi yazdığım bir şarkıyı grup ile söyleyerek gerçekleştirdim. Sonrasında da, çeşitli mekanlarda ve organizasyonlarda zaman zaman sahne almaya devam ettim. Devamında, çeşitli cover’lar yaptığımız gruplarla söyledik, hala da devam ediyoruz.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “İzler”in sahibi ve düzenlemesini üstlenen Emre Oktayoğlu ile yollarınız nasıl kesişti?

-Emre Oktayoğlu ile, uzun zaman öncesine dayanan bir dostluğumuz var. Müziğini her zaman severek takip etmişimdir. İzler, Emre Oktayoğlu’na ait bir şarkı. Dinlediğim anda bu şarkıyı söylemek ve yayınlamak istediğimi biliyordum. Buradan da kendisine teşekkür etmek isterim. Aynı zamanda şarkının stüdyo kayıt sürecini harika yönetti. Sonuçta çok içimize sinen bir kayıtla şarkıyı yayınlayabildik.

Zira Records ile yollarınız nasıl kesişti?

-Zira Records, Emre Oktayoğlu’nun albümünü yayınlayan yapım şirketi. Bu sebeple, bu tekliyi de aynı yapım şirketi ile çıkarmak istedik.

İzler ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-İzler çok sevildi, şu ana dek Spotify’da 26.000’den fazla dinlendi. Geri dönüşler çok olumlu. Bu beni çok mutlu ediyor.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Nostaljik, dingin ve akustik tınıları öne çıkaran bir tarzım olduğunu düşünüyorum.

İzler’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, hem akustik kayıtlar, hem de yeni bir tekli üzerinde çalışıyorum. Önümüzdeki dönemde yeni çalışmaları yayınlayacağım.

Elif Sunal’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “İzler”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.