Röportajlar

İlk teklisi “Kaybettim Seni”yi dinleyicilerle buluşturan Melissa ile bir röportaj…

Melissa Avadikoğlu… Çocukluğundan beri müzik ve dans eğitimleri alan ve bu bağlamda kendi şarkılarını yazmaya doğru bir sürece giden 18 yaşındaki Melissa, kendi eseri ilk teklisi “Kaybettim Seni”yi geçtiğimiz günlerde Erözer Prodüksiyon etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Melissa ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Kaybettim Seni’ye kadar olan müzik yolcuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda güzel sanatlar lisesi eğitiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Öncelikle birçok yönden kendimi geliştirdim. Sürekli demo kayıtlar aldım, sözler yazdım, besteler yaptım. Bir gün “Kaybettim Seni” parçama demo bir kayıt aldım. Dinlediğimde güzel bir melodi ve sözler geldi aklıma ve geliştirip yayınladım. Hala güzel demolar almaya, kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Güzel sanatlar lisesinde olmak, istediğim ve sevdiğim alanı okumak benim ruhumu besliyor. Müziğin daha da içine girerek, daha küçük ayrıntılarını öğrenip kendimi geliştirmemde etkisi oluyor.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Kaybettim Seni”nin oluşum süreci nasıl gelişti?

-Kendimi bildiğimden beri hep sanatçı olmak isterdim, kendi şarkılarımı yapıp insanlarla buluşturmak isterdim en sonunda içimden bir ses “Şimdi zamanı!” dedi ve Kaybettim Seni parçamı yayınlayarak hayallerimi gerçekliğe dökmeye başladım. Kaybettim Seni bir anda çok hızlı ve temiz bir şekilde gelişti. Avro, İlkay Şencan ve Fatih Tandoğan sayesinde daha güzel bir boyut kazandı.

Düzenlemeyi üstlenen Avro ile yollarınız nasıl kesişti?

-Alper Erözer’in önerisiyle Avro’yla tanıştım. Avro’nun düzenlemesiyle ve Alper’in desteğiyle güzel bir parça yaptık.

Erözer Prodüksiyon ile yollarınız nasıl kesişti?

-Lisede Alper’le tanıştıktan sonra Erözer Prodüksiyon ile yollarımız kesişti.

Kaybettim Seni ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel geri dönüşler aldım. İnsanlar dinlediğinde akıllarına takılan bir şarkı.

Bununla birlikte şarkınıza bir klip çektiniz. Klibin yönetmeni Fatih Tandoğan ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Fatih Tandoğan ile arkadaş çevresi sayesinde tanıştım. Klibin oluşum sürecinde Fatih’le beraber sürekli iletişim halinde olup otelin karelerini tek tek inceleyip fikir aktarımı yaparak gelişti. Klip hakkında güzel dönüşler ve yorumlar aldım.

Kaybettim Seni’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Çok fazla parça var. Hatta şu anda Kaybettim Seni parçamdan biraz daha farklı bir parça üzerinde çalışıyorum, yakında sizlerle buluşturacağım.

Melissa’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Kaybettim Seni”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.