Röportajlar

İlk teklisi “Kış Sabahı”nı dinleyicilerle buluşturan Aygün ile bir röportaj…

Mart ayıyla birlikte dinleyicilerle buluşan “ilk tekli”lerden birisi de, müziğin eğitiminden gelen ve halen müzik öğretmenliğine devam eden Aygün’ün MGM Müzik etiketli ilk teklisi “Kış Sabahı” oldu. Aygün ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Kış Sabahı”na kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar eğitimimiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Hayatım boyunca okul korolarındaydım. Sonrasında Balıkesir-Akçay Belediyesi korosunda korist ve olarak devam edip, konservatuvarı kazandım. Konservatuvarda iken bir dönem TRT İstanbul Radyosu THM Gençlik korosundaydım. Sonrasında da müzik öğretmeni olarak devam ettim ve “Kış Sabahı” yolculuğuma adımımı attım. Tabii bir taraftan sahne hayatım da hep devam etti. Konservatuvar eğitimim bana kesinlikle çok şey kattı. Doğru bir şekilde enstrüman çalmayı, doğru bir şekilde şarkı söylemeyi öğrendim. Müzik alanında daha donanımlı bir hale gelip, müzik öğretmenliği sürecimi de başlattı. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda Kış Sabahı’nın sahibi Sebahattin Pamuk ve düzenlemeyi üstlenen Davut Samet Sarıhan ile yollarınız nasıl kesişti?

-Çocukluğumdan beri hayalimdi, kendim için doğru zamanı bekliyordum ve artık zamanı gelmişti. Şarkımın bestecisi Sebahattin Pamuk bey sosyal medya üzerinden bana şarkısını atıp, ulaşmıştı. Fakat tam karar verememiş, yine de kendisine teşekkür etmiştim. Aradan birkaç ay geçince doğru şarkı olduğuna karar verip, çalışmalara başladık. Aranjörüm Davut Samet Sarıhan ile de uzun yıllardır arkadaşım olan bir müzisyen dostum sayesinde yollarımız kesişti. Güzel bir çalışma ortaya çıktığını düşünüyorum ve kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum.

MGM Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yönetmen bir arkadaşım vasıtası ile de MGM Müzik ile yollarımız kesişti. Doğru bir adım attığımı düşünüyorum. Yönetmen arkadaşıma ve MGM Müzik ailesine teşekkürlerimi iletiyorum.

Kış Sabahı ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Kış Sabahı şarkım ile ilgili çok güzel geri dönüşler alıyorum. İnsanların yüreğine işleyen, onları derinden etkileyen duygusal bir şarkı olduğunu düşünüyorum ve bu şekilde geri dönüşler alıyorum. Dinleyenlerime sevgilerimi iletiyorum.

Klibi yöneten Yusufcan Özbilen ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldınız?

-Klip yönetmenim Yusufcan Özbilen’in yaptığı işleri çok başarılı buluyordum. Ortak arkadaşlarımız da olunca bir araya gelip, çalışma sürecimiz başlamış oldu. Senaryosu bana ait olan klibin çekimleri de Yusufcan Özbilen’e ait. Tam hayalimdeki gibi bir atmosfer yakaladık, dolayısıyla harika bir klip oldu. Yönetmenim ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum. Geri dönüşler muhteşem…

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Pop müzik olarak tanımlıyorum. Özellikle slow pop’larda şarkının içerisine rahatlıkla girip, o duyguyu dinleyenlerime yansıttığımı düşünüyorum. Fakat sahnemde TSM, THM, fantezi, arabesk, Anadolu rock tarzı eserlere de yer veriyorum ve dinleyenlerim tarafından olumlu tepkiler alıyorum.

Kış Sabahı’ndan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Kış Sabahı adlı şarkımdan sonra akustik şarkılarım yolda ve yaza doğru da dillere dolanacak harika bir hareketli pop şarkım geliyor… Dinleyenlerime teşekkürlerimi iletiyor, kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum…

Aygün’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Kış Sabahı”nı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.