Röportajlar

İlk teklisi ‘Maşallah’ ile müzik dünyasına merhaba diyen oyuncu ve sunucu Ravza Esin Kara ile bir röportaj…

Kendisini oyuncu ve sunucu olarak tanıdığımız ve ilk single çalışması ‘Maşallah‘ı Seyhan Record Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluşturan Ravza Esin Kara ile Bi’Kuble için, ‘Maşallah‘ı ve müzik yolculuğunu konuştuk.

Öncelikle ‘Maşallah’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Öncelikle, eğitimim olan kamera önü oyunculuğu, sunuculuğu ve program moderatörlüğü yaptım.

Maşallah’ın oluşum süreci nasıl gelişti?

-‘Maşallah’, 1 senelik süreçte oluştu. En uygun melodileri ve en uygun enstrümanları bulmak için defalarca denedik ve şarkı; hatalarımızı, faydalarımızı göre göre son halini aldı.

Emrah Özdoğan ile yollarınız nasıl kesişti?

Emrah Özdoğan 7 yıllık arkadaşım. Kendisini okul yıllarından beri tanıyorum. Beraber yaptığımız şarkımız 18 saatte 100.000 dinlendi.

Maşallah ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Artı yorumlar aldığım gibi eksi yorumlar da alıyorum, herkesi memnun etmeye gücüm yetmez elbette…

Günümüzde CD olarak yayınlanan single sayısı azalırken ve birçok single CD şansı bulamadığı ve dijitalde görülen ilgiye orantılı olarak CD basımı yapılan bir dönemde Maşallah dijital olarak dinleyicilerle buluştu. Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda Maşallah’ın CD olarak yayınlanması düşünülüyor mu?

Doğaya zararlı olacağını düşündüğüm her şeye karşı olan bir yapım var. Şimdilerde teknoloji ilerledi, arabalar dahil olmak üzere herkesin elinde dijitale ulaşabileceği bir cihaz var. En azından tek şarkı için bunu yapmaya gerek yok.

Bu çalışmadan sonra yapmayı düşündüğünüz projeler var mı? Bu doğrultuda ileride albüm çıkarmayı düşünüyor musunuz?

-Tabi ki. Önümüzdeki 5 yılım tasarlandı, gayet başarılı bir şekilde ilerleyeceğimden eminim. Belki aralarda gelen sinema, televizyon ve reklam tekliflerini değerlendirebilirim.

Ravza Esin Kara‘ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. ‘Maşallah‘ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.