Röportajlar

İlk teklisi ‘Unutma Sakın’ı dinleyicilerle buluşturan Arin ile bir röportaj…

Geçtiğimiz aylarda ilk teklisi ‘Unutma Sakın‘ı Kınay Production etiketiyle dinleyicilerle buluşturan ve aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Ses Eğitimi bölümünde eğitimine devam eden, benim de müzik vesilesiyle yıllar önce yollarımın kesiştiği; bu bağlamda tanımaktan mutluluk duyduğum arkadaşım Arin ile, ‘Unutma Sakın‘dan önceki müzik yolculuğunu, ‘Unutma Sakın‘ı ve gelecek projelerini konuştuk.

‘Unutma Sakın’a kadar olan müzik yolculuğunda neler yaptın?

-Müzikle çok küçük yaşlarda tanıştım. İlkokuldayken keman çalmaya başladım, daha sonra kendimi tanıdıkça sesimi keşfettim ve şarkı söylemeye başladım. Şarkı söylemek, kendimi tanımanın en güzel yolu oldu. Üniversiteye kadar müziğe hobi olarak devam ettim; fakat müzik hayatımı o kadar sarmıştı ki, bu bir hobi olmaktan çıktı ve üniversitede müzik okumaya karar verdim. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi‘nde Ses Eğitimi bölümünü kazandım. Okulun ilk dönemlerinde okuldan arkadaşım olan Burak Bedirli ile tanıştım ve birlikte çalışmaya başladık. Çalışmalar sonucunda Kınay Production ile ‘Unutma Sakın‘ adlı teklimizi çıkardık.

’Unutma Sakın’ın bestesini birlikte yaptığın ve düzenlemeni yapan Burak Bedirli ile yolların nasıl kesişti? Bununla birlikte ‘Unutma Sakın’ın oluşum süreci nasıl gelişti?

-Biz Burak ile aynı sınıftayız. O, bestecilik bölümünde okuyor. Bizim birlikte çalışmaya karar vermemiz enteresan bir zamanda oldu aslında. Ortak bir arkadaşımızın nikahında iken birlikte çalışmaya karar verdik ve nikahtan çıktığımız gibi ortada daha hiçbir şey yokken çalışmaya başladık. Ani bir kararla çok güzel bir yola girdik. Ablam Beybin Somuk söz yazmaya başladı -ki kendisi aslında avukat-, biz de beste yapmaya başladık; daha sonrasında Burak düzenlemeleri yaptı. Tam bir ekip işi oldu bizimkisi. Kendimizi epey bir süre stüdyoya kapattık ve güzel sonuçlar ortaya çıkmaya başladı.

Kınay Production ile yolların nasıl kesişti?

Burak‘ın yakın bir arkadaşı olan Uğurcan Özver, Kınay Production ile çalışmaya başladı; onun aracılığıyla Murat Kınay ile tanıştık. Görüşmelerin ardından ‘Unutma Sakın’ adlı teklimizi çıkardık.

’Unutma Sakın’ ile ilgili nasıl geri dönüşler aldın?

-‘Unutma Sakın‘ ile ilgili çok güzel tepkiler aldık; almaya da devam ediyoruz, bu yüzden yakın zamanda klibini de çıkarmayı düşünüyoruz. Bu arada yeni parçalar da gelmeye devam edecek.

Günümüzde CD olarak yayınlanan tekli sayısı azalırken ve birçok tekli CD şansı bulamadığı ve dijitalde görülen ilgiye orantılı olarak CD basımı yapılan bir dönemde ‘Unutma Sakın’ da dijital olarak dinleyicilerle buluştu. Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda ‘Unutma Sakın’ın CD olarak yayınlanması düşünülüyor mu?

-Günümüzde dijitale duyulan ilgi arttıkça CD‘lere olan ilgi azalmış bulunmakta. Özellikle de tekli çalışmalar için. Çünkü dijital platformlardan dinleyicilere ulaşmak artık daha rahat bir yol; keza dinleyicilerin bizlere ulaşabilmesi açısından da daha olumlu bir durum. O nedenle ‘Unutma Sakın‘ adlı tekliyi CD olarak çıkarmayı düşünmüyorum. Fakat ilerde çıkaracağım teklileri bir araya getirip bir albüm yapabilirim.

Bu çalışmadan sonra yapmayı düşündüğün çalışmalar var mı? Bu doğrultuda ileride albüm çıkarmayı düşünüyor musun?

-Yeni projeler gelmeye devam ediyor, şu anda çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Yeni bir tekli ve daha sonrasında albüm yapmayı düşünüyoruz. Umarım yeni projelerde de güzel sonuçlar alacağız. 

Arin‘e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. ‘Unutma Sakın‘ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.