Röportajlar

İlk teklisi “Öpücük”ü dinleyicilerle buluşturan Ceren ile bir röportaj…

Kasım ayını geride bırakırken, ay içinde dikkat çeken başarılı isimlerden biri, kendi müzik kariyerine devam eden Ece Mumay’ın yeni bir eseri “Öpücük”ü Alim Medya etiketli ilk teklisi olarak seslendiren Ceren oldu ve Kemal Doğulu’nun yönettiği klip de kısa sürede 200 bin izlenmeye ulaştı. Ceren İpar ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Öpücük’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Özellikle lise dönemimde şan ve gitar dersleri gibi eğitimler aldım ve liselerarası müzik yarışmalarına katılarak sahne tecrübeleri edinmeye gayret gösterdim. Üniversite dönemime geldiğimde ise üniversite radyosu, müzik kulübü gibi topluluklarda da şarkı söylemeye devam ettim. Dolayısıyla Öpücük’e kadar bu alanda profesyonel bir çalışma gerçekleştirmediğimi ancak müziğin sürekli olarak hayatımın bir parçası olduğunu söylemek mümkün.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Öpücük’ün oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda şarkının sahibi Ece Mumay ve klip yönetmenliğinizi üstlenen Kemal Doğulu ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yolum ilk olarak Alim Yapım’la ve yapım aracılığıyla da klip yönetmenim Kemal Doğulu ile kesişti. Bu noktada bir tekli yayınlamak tek başıma verdiğim bir karardan öte kolektif bir karar olarak ortaya çıktı. Kemal Doğulu’nun desteği ile de Ece Mumay ile irtibata geçip Öpücük’ün yolunu açmış olduk.

Alim Yapım ile yollarınız nasıl kesişti?

-Alim Yapım’dan evvel, Kadir Doğulu ile çok kıymet verdiğim bir aile ortamında karşılaşmıştık ve karşılaştığımız ilk günden itibaren müzik konusunda bana yol açmaya çalışan bir abim olarak hayatımda yer edindi. Alim Yapım’ın kuruluşuyla birlikte de çok sevdiğim abim, çok sevdiğim yapımcım olarak hayatımda birden fazla role sahip oldu. Özetle, yapım şirketinin kuruluşundan daha eskiye dayanan bir hikaye söz konusu.

Düzenlemenizi üstlenen Semih Gönder ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yine, Alim Yapım ve Kemal Doğulu aracılığı ile Semih’le çalışma fırsatım oldu.

Öpücük ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Açıkçası sosyal medyadaki yorumları çok fazla takip edemesem de yakın çevremden çocukluğumdan beri hayalini kurduğum işe attığım ilk adım olması anlamında büyük destek gördüm.

Bununla birlikte Yenibirlider Derneği kapsamında da çalışmalarınıza devam ediyorsunuz. Bu alanda bu ekiple çalışma süreciniz nasıl gelişti?

-Yenibirlider Derneği her sene Türkiye genelinde 21 üniversite öğrencisini çeşitli eleme-değerlendirme etaplarından sonra bünyesine dahil eden bir oluşum. Dolayısıyla benim derneğe başvurmam ve eleme etaplarını da geçmem sonucunda bu şahane ekibin bir parçası olmayı başarabildim.

Öpücük’ten sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabi ki, sizin de takipte kalmanızı ümit ediyorum…

Ceren’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Öpücük”ü tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.