Röportajlar

İlk teklisi “Salla”yı dinleyicilerle buluşturan DENİZ ile bir röportaj…

Temmuz bitmeden dinleyicilerle buluşan ilk teklilerden birisi de, çocukluğundan beri müziğe ilgi duyan ve sosyal medya hesaplarında çeşitli şarkıları yorumlayıp paylaşarak ilgi gören DENİZ’in Rap ve R&B tınılı Dijital Meydan etiketli ilk teklisi “Salla” oldu. DENİZ ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk. 

Öncelikle Salla’ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Küçüklükten beri bir hayalim vardı. O da sanatçı olmaktı. Küçük yaşlardan beri evimin odasında kendi kendime şarkılar söyler, aileme dinletirdim. Annem ve kardeşim bana her zaman çok destek oldular. Bu şekilde ilerlerken Instagram hesabımdan çeşitli şarkıları yorumlayıp paylaşmaya başladım. Çok güzel dönüşler aldım. Tabii ki haliyle bu güzel geri dönüşleri kalbinizin derinliklerinde hissedince daha da iyisini yapmak ve bu işin profesyonel bir şekilde hayatınıza girmesini istiyorsunuz. Böylelikle adım atmaya başladım. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Salla’nın sözlerini yazan Oktay Şahinler ve hem besteleyen hem de Dijital Meydan olarak prodüksiyonunuzu üstlenen Özkan Meydan ile yollarınız nasıl kesişti?

-Dediğim gibi güzel dönüşler alınca insan daha da iyisini yapmak daha da profesyonel ve işinde başarılı kişilerle çalışmak istiyor. Çünkü sizin bir sanatçı olarak dinleyicilerinize sorumluluğunuz artmış oluyor. Böylelikle, bir tanıdığım vasıtasıyla Özkan Meydan’la yollarımız kesişti. Kendisiyle adeta bir ağabey-kardeş olduk. Bizi her zaman Dijital Meydan ailesi olarak çok güzel ağırladı ve ailesinden gördü. Böyle yetenekli ve başarılı, Türkiye’nin sayılı prodüktörlerinden birisiyle çalışmak benim için gurur verici. Ona buradan çok teşekkürlerimi sunuyorum. Abdullah Meydan da aynı şekilde benim için. Kayıt alırken sanatçının ruh halinden çok çok iyi anlıyor. O yüzden kayıt aşaması da benim için çok eğlenceli ve başarılı geçti. Salla’ya nasıl karar verdiğimize gelirsek; stüdyoya normal bir şekilde gittiğimizde bir şarkının sözü ve bestesi çok hoşuma gitti. Özkan Ağabey’e sorduğumda yazan kişinin Oktay Şahinler olduğunu söyledi. O sırada bulmuştuk teklimizi. İlk teklim “Salla” bana doğru geliyordu! Bu şekilde Salla’ya karar vermiş olduk. 

Salla ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Salla hakkında mükemmel geri dönüşler aldık. Dinleyicilerimiz Salla’nın hiç düşmeyen enerjisine bayıldılar. Çekim yaptığımız mekanlar olsun, eşimiz dostumuz, ailemiz ve dinleyicilerimiz olsun Salla’nın o yüksek “hype” olarak gidişatına bayıldılar. Tabii bir sanatçı olarak bu beni inanılmaz derecede mutlu ve motive etti. Buradan herkese çok teşekkür ediyorum. 

Ayrıca şarkınızın klibini yöneten Kağan Süleyman Bayram ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşumu nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Kağan Süleyman Bayram ile okulda tanıştık. Kendisi çok yakın bir arkadaşımdır. Benim her zaman müzikle uğraştığımı ve profesyonelce çalışmak istediğimi biliyordu. O yüzden her zaman bana çok ama çok yardımcı oldu. Kendisi çok başarılı bir yönetmen, bununla birlikte senarist ve oyuncu da. Oyunculuk geçmişi 13 seneye dayanıyor. Ayrıca sosyal mecralarda alanında profesyonel kişilerin, mesela fenomenlerin reels ve YouTube içeriklerini planlama, çekim ve yönetim açısından çalışmalar sağlıyor. Bu yüzden bana klipte çok yardımcı oldu ve çok güzel geri dönüşler aldık. Kendisine buradan hem Salla için olan yardımlarına hem de manevi yardımları adına çok teşekkür ediyorum. 

Kendi müziğinizi tür ve hissiyat olarak nasıl tanımlarsınız?

-R&B hissiyatına bayılıyorum açıkçası. İçimdeki o ritmi hissetmemi sağlayan küçük detaylardan birisi R&B’dir ama buna nazaran tek bir tarzda kısıtlamıyorum kendimi. Yıllardır birbirinden çok bağımsız sanatçıları dinledim hissiyatıma güvenerek. Bu yüzden bir sanatçı olarak farklı şeyler denemeyi çok seviyorum. Zaten yaşadığımız bu dönemde birbirinden çok bağımsız olan tınıları birbirine “match”lediğimizde ortaya mükemmel sonuçlar çıkıyor. Ben de bu şekilde yürümeyi seviyorum açıkçası. Farklı işler deneyip farklı tatlar almak istiyorum. Bu tatları da dinleyicilerimize sunmak bir sanatçı için en güzel histir bence. 

Salla’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, üstünde çalıştığımız birkaç projemiz var. Kendimi her açıdan sürekli geliştirerek gitmek istiyorum. Görüşmelerimiz yapılıyor. En kısa zamanda beni dinleyenleri şaşırtmayı ve kendimi daha da üst noktaya taşımayı planlıyorum. Yakında adımı ve müziğimi çok fazla duyabilirsiniz çünkü daha yeni başladık ve biliyorsunuz ki güzel başlangıçlar, güzel sonuçlar getirir!

DENİZ’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Salla”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.