Röportajlar

İlk teklisi ‘Senden Bana Kalan’ı dinleyicilerle buluşturan Barçın ile bir röportaj…

Geçtiğimiz haftalarda Seyhan Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşan ‘Senden Bana Kalan‘ isimli ilk teklisiyle kısa zamanda ilgi gören ve aynı zamanda müziğin eğitiminden gelen Barçın ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, ‘Senden Bana Kalan‘ı ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle ‘Senden Bana Kalan’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Lise ve üniversitede müzik bölümünde okudum. Senden Bana Kalan ise benim bu yolda ilk şarkım ve ilk deneyimim oldu.

Seyhan Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

Seyhan Müzik, şarkı çıkarmayı kafama koyduğumda seçeneklerimin arasındaydı; ilk olarak oraya gittim ve çok güzel karşılandığım için diğer yerlere hiç yönelmedim bile, hemen kolları sıvadık. 

Aranjörünüz Suat Sakarya ile yollarınız nasıl kesişti?

Seyhan Müzik, tabi ki de sevgili Kamuran Kayra ağabeyim; Seyhan Müzik‘in menajeri, benim için çok değerli bir insan, beni direkt olarak Suat Sakarya gibi muhteşem bir insana yönlendirdi ve bu şekilde yollarımız kesişti; her zaman iyi ki diyorum!

Senden Bana Kalan ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Öncelikle çevremden çok güzel yorumlar aldım. Hiç tanınmamama rağmen çoğu insandan şarkıma yapılan yorumlar da güzel; umarım ilerleyen zamanlarda daha güzel dönüşler alacağız… 

Senden Bana Kalan, sadece dijital olarak piyasaya çıktı. CD olarak da çıkarılması düşünülüyor mu? Bu bağlamda ileride bir albüm yapmayı düşünüyor musunuz?

Senden Bana Kalan‘ı CD olarak piyasaya çıkartmayı düşünmüyorum. İşlerin gidişatına göre tabi ki bir albüm yapmayı düşünüyorum ama belli olan bir şey değil; sadece ileriye dönük düşüncelerimiz var.

Senden Bana Kalan’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, üzerine çalıştığımız birkaç çalışma var.

Barçın’a bu güzel röportaj için teşekkür ederim. ‘Senden Bana Kalan‘ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.