Röportajlar

İlk teklisi “Seven Ölsün mü”yü dinleyicilerle buluşturan Gül Alper ile bir röportaj…

2022 ile birlikte müziğe giriş yapan isimlerden birisi de, içinde hep müzik tutkusunu yaşatan Gül Alper oldu ve ilk teklisi “Seven Ölsün mü”yü Voce Music etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Alper ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Seven Ölsün mü?”ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Müzik geçmişim yok, arkadaşlar arasında şarkı söylerdim. Bu piyasaya girmeden önce güzellik uzmanlığı ve styling işleri yaptım ama hep içimde müzik aşkı vardı. Bir gün olacaktı ve sonunda oldu!

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda Seven Ölsün mü?‘nün sahibi Murat Sağır ve düzenlemeyi üstlenen Mustafa Arapoğlu ile yollarınız nasıl kesişti?

-Sesimi çok beğenen, sevdiğim bir ağabeyim Sercan Meral vesilesiyle oldu. Her şeyi o ayarladı ve projem hazırlandı. Murat Sağır’ın eserini Mustafa Arapoğlu’nun düzenlemesiyle kaydettik. Sercan Meral’e buradan da saygı ve selamlarımı gönderiyorum. İyi ki kendisini tanımışım!

Voce Music ile yollarınız nasıl kesişti?

-Teklim hazırdı zaten, bir şirket üzerinden çıkartılması gerekiyordu. Ancak sadece klip çekilme aşaması kalmıştı. Jesi ve Selçuk abi ile bir arkadaşım vesilesiyle tanıştık. Kendi şirketlerini sundular bana; tatlı, şirin ve güzel bir aile şirketi olduğu için “Neden olmasın?” dedim! Bu kararımdan da hiç pişman değilim, çok güzel bir aile olduk… Klibimi de onlar çekince sizlerle buluşturduk. 

Seven Ölsün mü? ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Dinleyen herkesten çok güzel geri dönüşler aldım. Radyo programlarından dinleyip yazanlar da oldu. Tüm bunlar bana çok gurur veriyor. 

Klibi yöneten İbrahim Bülbül ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldınız?

-Dediğim gibi klip çekimini Voce Müzik üstlendi ve beni İbrahim Bülbül ile tanıştırdılar.  Kendisi ile konuşunca çok güzel bir enerji aldım ve içimize sinecek bir klip olacağını o an anladım. Görsel hafızası çok iyi bir yönetmen. Klip gününe kadar sürekli benimle iletişimde olup beni motive etti ve fikir alışverişleri sonucunda ortaya böyle güzel bir klip çıktı. İzleyenlerden de güzel geri dönüşler aldım. 

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Arabesk Trap diyebilirim. Bu tarz ile kendimi iyi ifade edebiliyorum. 

Seven Ölsün mü?’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet. Şu an sevgili Mustafa Arapoğlu ile yeni bir proje üzerinde çalışıyoruz. İnşallah yine sevilen bir proje olacak!

Gül Alper’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Seven Ölsün mü”yü tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.