Röportajlar

İlk teklisi “Sor Kalbine”yi dinleyicilerle buluşturan Sezin Karamusul ile bir röportaj…

Mayıs ile birlikte dinleyicilerle buluşan başarılı ilk teklilerden birisi de çocuk yaştan beri gitar çalan, kendi şarkılarını yapan ve lisans eğitimi anlamında sanatın farklı bir alanında ilerlese de müzikle olan bağını taze tutan Sezin Karamusul’un alternatif tınılı kendi eseri ilk teklisi ETL etiketiyle dinleyicilerle buluşan “Sor Kalbine” oldu. Halen lisans eğitimine Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Cam bölümünde devam eden Karamusul ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Sor Kalbine”ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Sor Kalbine’yi müziğe başladıktan 7 sene sonra yazdım ve besteledim. 8 sene önce OKB’yi yenmek için bir gitar kursuna yönlendirildim ailem tarafından ve müzik tüm hayatımı değiştirdi. O günden beri bu mesleği icra etmek tek hayalim ve o günden beri şarkı sözü yazıp besteliyorum!

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Sor Kalbine”nin oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemeyi üstlenen Kerem Toptaş ve Ensar Şirin ile yollarınız nasıl kesişti?

-Müzik hayatıma girdiği andan beri bunu bekliyordum ve bir gün en iyi şekilde olacağını biliyordum. Sanırım hayatım bu işin hayalini kurmakla geçti! (gülüyor) Kerem ve Ensar’la tesadüfen aynı sahnede çaldık 4 yıl önce, farklı gruplarımızla ve orada tanıştık. Müzik bilgilerine çok güveniyorum tüm ekibimin -arkadaşlarımın-; ki 4 yıl önce de biliyordum böyle bir iş yapacağımızı. 

ETL Records ile yollarınız nasıl kesişti?

-Kerem, Skapova’nın sahne amiri. Skapova da ETL ile çalıştığı için iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyoruz bu beraberlikten!

Sor Kalbine ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şarkı 1 haftada 1000 dinlenmeyi geçti. 47 kişi playlistine eklemiş. Çevremiz çok uzun zamandır bekliyordu zaten ve son halini çok beğendiklerini söylediler. Biz ilk çıkan şarkı olacağı için çok durduk bu şarkının üstünde. Gerek soundu oturtmak gerek tarzımızı net bir şekilde ifade edebilmek için… O yüzden herkes çok heyecanlıydı ve bu heyecanlarını karşılıksız bırakmadığımı düşünüyorum!

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Müziğim her zaman hissedebildiğim melodilerden ortaya çıkıyor. Zaten melodiyi hissedemezsem söz yazmam mümkün olmuyor hiçbir zaman. O yüzden çoğu kişiyi içine çekiyor şarkılarım, dillerine dolanıyor. Kısacası müziğimi “yaşanan” veya “yaşanmışlık” olarak tanımlayabilirim…

”Sor Kalbine”den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki.. “Sezin Karamusul” projesi büyük bir proje ve yıllar sürecek. Daha çok şarkılarımı dinleyecek ve çok farklı projelerde göreceksiniz adımı yıllar içinde!

Sezin Karamusul’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Sor Kalbine”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.