Röportajlar

İlk teklisi “Vurgun”u dinleyicilerle buluşturan Eda Kesim ile bir röportaj…

Eda Kesim ismini çoğu dinleyici, YouTube üzerinde paylaştığı ilk şarkısı “Gel de Uyut” ile duymuştu. Şimdi ise Kesim, ilk teklisi “Vurgun”u geçtiğimiz haftalarda Eagle Music etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Kesim ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Vurgun’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda YouTube’da yayınladığınız ilk şarkınız “Gel de Uyut”un sahibi Zana ve düzenlemeyi üstlenen Ödül Erdoğan ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Müzik, dünyamdaki heyecan duyduğum, keyif aldığım en büyük hobimdir. Çocukluk dönemimden bu yana sürekli müzik dinlerim ve şarkı söylerim. Bu hobime profesyonel boyut katmayı düşünüp araştırırken yolum Ödül Erdoğan ile kesişti. İyi ki de tanımışım dediğim ender insanlardandır kendisi. Benim gözümde sektörün en iyilerinden. Ustalığını her zaman, mütevazi kişiliğiyle birleştirip harikalar yaratır. Genellikle heyecanını, çoşkusunu işine yansıtır. 

Bir tekli yayınlamaya ve yine Erdoğan düzenlemesi olan Cüneyt Şahin eseri Vurgun’u yorumlama süreciniz nasıl gelişti? Eagle Music ile yollarınız nasıl kesişti?

-İlk şarkımı geçen sene kendi kanalımdan yayınlamıştım. Bu şarkımızı Eagle Müzik etiketiyle çıkarmak istedik. Bir şarkı uzun emekler sonucu ortaya çıkıyor. Ekibimiz çok kalabalık, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 

Vurgun ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şimdilik güzel geri bildirimler alıyoruz. Yeni şarkımıza karar verdik ve şimdiden stüdyo çalışmalarına başladık. 

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-En çok sevdiğim müzik tarzı 90’lar türkçe pop, eski ballad’lar. Dalida, Elvis Presley, Frank Sinatra, Müslüm Gürses, Teoman, Zeki Müren şarkılarını hayranlıkla dinlerim. Kendi müzik tarzımı pop olarak nitelendirsem de içinde hafif alaturka sosları mevcut. 

Vurgun’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı? 

-Yeni şarkımı dinleyicilerle buluşturmak için sabırsızlanıyor, heyecan ve merak içinde bekliyorum. 

Eda Kesim’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Vurgun”u tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.