Röportajlar

İlk teklisi “Yangın”ı dinleyicilerle buluşturan Gökçe Öztürk ile bir röportaj…

Gökçe Öztürk… Azerbaycan’ın Şuşa şehrinde doğan ve Bakü’de yetişen Öztürk, hemşirelik bölümünden mezun olmasına rağmen hobisi olan müzikle de ilgilenip kendi eserlerini yazmaya devam ediyor; ilk teklisi “Yangın”ı Start Up etiketiyle dinleyicilerle buluşturan Öztürk ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Yangın’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Çocukluğumdan beri müzikle farklı bir bağım vardı. Lise yıllarında bu daha da pekişti. Okulun müzik grubunda solist olarak şarkı söylüyor ve birçok müzik etkinliklerine katılıyordum. Farklı bir meslek tercihi yapmış olsam da içimde hep müzik sevdası devam ediyordu..

Profesyonel bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Yangın’ın oluşum süreci nasıl gelişti? Besteyi yapan Tale Kerimli ve düzenlemenizi üstlenen Teymur Şahmarov ile yollarınız nasıl kesişti?

-En son 3 yıl önce profesyonel olarak şan eğitimine başlayarak müzik yolculuğuna ilk adımı attım. Bu süreçte de yazdığım şarkı sözlerinden biri olan “Yangın”ı ilk tekli parçam olarak tercih ettim ve çalışmalara başladım. Şarkımın bestesi için Azeri şarkıcı, aynı zamanda besteci Tale Kerimli ile görüştüm. “Yangın”ı ilk okuduğunda etkilendiğini ve çalışmalar sonunda çok güzel bir şarkı olacağını söyledi. Şarkıyı ilk dinlediğimde çok duygulandım ve çok sevdim, en kısa zamanda Tale Kerimli’nin tanıştırdığı aranjörüm Teymur Şahmarov ile şarkıyı buluşturdum, ve şu an “Yangın” sizinle!

Start Up ile yollarınız nasıl kesişti?

-Şarkımın çıkışı için çok detaylı çalışmalar ve araştırmalar yaptım. Bu araştırmalarım sürecinde Uğur Koçer ile tanışmış olduk, devamında Start Up ile ilk tekli çıkışımı yapmaya karar verdim.

Yangın ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel dönüşler aldım, hala da almaya devam ediyorum. İnsanların küçücük de olsa kalplerine, duygularına dokunabilmiş olmak beni çok mutlu ediyor.

Yangın’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Elbette var. Hatta çalışmalara çoktan başladım bile. İlerleyen süreçte yeni şarkılarla sizleri buluşturacağım için çok heyecanlıyım.

Gökçe Öztürk’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Yangın”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.