Müzik Haberleri

Müzikist’ten sanatseverlere unutulmaz bir festival deneyimi : Müzikist For Art…

Müzikist Doğa Atölyesi ile 2018 yılına damga vuran ve kendine özgü müzik yapan alternatif sanatçılarını bir araya toplayan Müzikist, bu sefer bir başka etkinlik ile; yalnız bu sefer bir yardım etkinliği ile sanatseverlere sesleniyor : Müzikist For Art…

Etkinlik, yarın 14:00-23:00 arası Kadıköy Hangart’ta olacak.

Müzikist Doğa Atölyesi’nde olduğu gibi konserlerin yanında sanat atölyelerinin de olacağı etkinlik, 14:00’da Seramik Atölyesi ile başlayacak.

15:00’da ise kendi üretimi olan Microtonal gitar ile yeni albümü “Microtonal”i dinleyicilerle buluşturan müzisyen ve akademisyen Tolgahan Çoğulu, gitar atölyesiyle kendisini beğeniyle takip eden müzikseverlerle buluşacak.

Tiyatro ve sinemaseverlerin de unutulmadığı etkinlikte 16:00’da özellikle “kötü adam” tiplemesini başarılı bir şekilde üstüne giyen ve kariyerinde uzun yılları geride bırakan Berke Üzrek, deneyimlerini sanatseverler ile paylaşacak. Tüm bu atölyeler ücretsiz olacak.

Konserler ise, tüm bilet geliri köy okullarına enstrüman temini olacak şekilde yapılacak.

19:00’da başlayacak konserlerin ilk ismi; “Harekete Geç” isimli son teklisiyle sosyal medyada güzel yorumlar alan Onur Kahvecioğlu olacak. Onur Kahvecioğlu’ndan sonra, alternatif sahnenin yeni isimlerinden Beliz, kendisine özgü repertuvarı ile sahnede olacak.

Sırada, alternatif sahnenin artık en sevilen genç isimlerinden biri haline gelen ve “Çırılçıplak” isimli yeni eserini ve daha önceden bilinen eseri “Aniden”i yeni bir versiyon ile dinleyicilerle buluşturmaya hazırlanan Melisa Karakurt, Bursa Belediyesi Liselerarası Müzik Yarışması birincisi Ondansonra3, alternatif sahnenin bir diğer başarılı ismi ve “Ağır Roman” albümünün konserlerine devam eden Emir Can İğrek’in ardından final, bir başka başarılı müzik grubu No Land ile olacak.

Biletler Hangart’ın girişinden alınabilir.