Müzik

Sevgi dolu bir yolculuk : Sevcan Celbişer – Yolculuk Nereye…

Bursa’da müzik yaşantısına devam eden ve uzun zamandır sosyal sorumluluk projeleri için de sahne almakta olan bir sanatçı Sevcan Celbişer. Celbişer, ilk EP çalışmasını Ossi Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu : Yolculuk Nereye…

Süpervizörlüğünü Kürşat Celbişer’in üsltendiği EP’de düzenlemeler Mehti Ensar imzası taşıyor. Mix ve mastering çalışması ise Roman Tursunov’a ait.

Albüm, iki usta müzisyenin eserleri ile açılıyor; ilk önce Hasan Cihat Örter eseri ‘Aşk Mı Yoksa Gurur Mu?’ Can Güneş’in Akdeniz tınıları katan gitarları ve Elnur Cevdat (Ağıskalı)’ın elektrosunun uyumuyla başlayan eserde Mehti Ensar’ın klavyesi de yer yer öne çıkarak bas ile birlikte eseri destekliyor. Seyfi Dinç ve Mehti Ensar’ın geri vokalleri de eseri tamamlıyor. Ardından Özdemir Erdoğan’ın unutulmaz eseri ‘Pervane (Bana Ellerini Ver)’ geliyor. Ensar’ın klavyesi ve Güneş’in gitarının ön planda başlayıp basla dengelendiği eserde klavye eşliği esere 1980’ler tınıları katıyor. Dinç ve Ensar da vokalleriyle eseri güçlendiriyor. Orta kısımda Seyfi Dinç’in yan flütü de esere dahil olarak eseri tamamlıyor.

Sırada, albüme ismini veren Sevcan Celbişer eseri ‘Yolculuk Nereye’ var. Gitar-klavye-yan flüt uyumuyla başlayan hareketli eserde Celbişer’in çift ses vokali de başarılı. Celbişer’in aynı zamanda bestecilikte de başarılı olduğunun bir göstergesi olarak yine aynı Akdeniz tınılarını koruyan bir eser oluyor. Orta kısımda Güneş’in gitar solosu başarılı ve perküsyonla birlikte eseri tamamlıyor.

Son iki eserden ilki, yine bir Erdoğan klasiği ‘Sevdim Seni’ gitar-klavye uyumuyla başlayan ve elektronik ritmlerle dengelenen eserde Öykü Genç’in saksafonu yer yer öne çıkıyor. Çift ses vokal başarılı. Orta kısımda saksafon solo da klavye yaylıları ile birlikte eseri tamamlıyor. Son eser ise anonim ‘Fikrimin İnce Gülü’ oluyor. Cevdat’ın elektrosu ve gitar-bas uyumuyla başlayan eserde klavye-akordeon ve yer yer caz tınılar katan ritm de esere farklı bir bakış ve güncel bir anlayış getiriyor.

Celbişer ilk EP çalışmasında hem sevilen sevgi eserlerini hem de kendi bestesini bir araya getirerek sevgi dolu bir yolculuğa imza atıyor.