Müzik

Uyumlu bir birliktelik : Grup Koridor feat. Haluk Levent – Adımı Senle Çıkartmışım…

Başarılı gruplardan Grup Koridor, Haluk Levent ile hazırladıkları ‘Adımı Senle Çıkartmışım’ albümünü geçtiğimiz ay FA Müzik & DNK Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. 6 eser olan albümde 4 yeni eser, bir solo versiyon ve bir de remix var. Haluk Levent, ‘Günah Diyarı’ ve ‘Yolu Yok’ eserlerinde yer alıyor.

İlk eser Tolga Atkın yorumuyla bir Ahmet Aydın bestesi, ‘Adımı Senle Çıkartmışım’ slow bir rock şarkısı. Hakan Cumhur’un düzenlediği eserde Cumhur, aynı zamanda Elektrik ve Akustik gitar eşliği ile yer alıyor. İsmail Soyberk’in bas gitarı ve Cengiz Tural’in davulunun ön plana çıktığı eserde bununla birlikte Gündem Yaylı Grubu, başarılı bir şekilde altyapıyı tamamlıyor. Sıradaki eser, Tolga Atkın’ın kendi bestesi-yorumu ‘Onsekizlim’ ilk kısımda Barış Kabaoğlu’nun gitarının ön plana çıktığı ve klavyede Emre Demirhan’ın esere güzel bir renk kattığı eserde bas gitar ve back vokalde Tunç Erdem’in yanında ud ve sitar eşliğiyle Tuncay Gören de yer alıyor.

Üçüncü eser Haluk Levent ile düet : ‘Günah Diyarı’ sözleri Orkun Keser, müziği; eseri düzenlemesini yapan ve klavyesiyle yer alan Ferdi Karameşe’ye ait olan eserde Kempa Yaylı Grubu ile birlikte solo kemanıyla İlyas Tetik güzel bir renk katıyor. İlk kısmı Tolga Atkın, ikinci kısmı Haluk Levent’in seslendirdiği eserde elektrik ve akustik gitarda Göktuğ Şenkay, bas gitarda Şentürk Öztaş’ın yanında davulda Ömer Arslan eseri tamamlıyor. Albümün öne çıkan eserlerinden.

Ardından; Murat Çiftçi’nin bestesi olan ‘Yolu Yok’ da bir Grup Koridor & Haluk Levent düeti; eserde Şenkay’ın gitarları ve Arslan’ın davulu ön plana çıkıyor, back vokalde Doğa Şanlı, Özgür Şanlı, Ahmet Efe Şanlı eseri tamamlıyor. Hareketli bir şarkı, başarılı bir düet.

Sıradaki eser; ‘Günah Diyarı’nın Haluk Levent solo versiyonu. Levent’in solo yorumu esere güzel bir soluk katıyor ve ardından ‘Günah Diyarı’nın düet remixi geliyor; Remix ile eser biraz daha disko bir hale geliyor ve bunu yaparken eserin bütünlüğü başarılı bir şekilde korunuyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi Grup Koridor ve Haluk Levent uyumlu bir birliktelik yakalıyor. Albüm hem Grup Koridor hem de Haluk Levent severler için güzel bir hediye.