Müzik

Vega’nın 12 yıl sonra mükemmel dönüşü : Delinin Yıldızı!

Bir dönemin sevilen grubu Vega, 2005 yapımı ve şimdiden klasikler arasına giren ‘Hafif Müzik’ albümünden sonra herhangi bir çalışma yapmamıştı. Ancak 22 Eylül’de önce dijital platformlarda yayınlanan yeni bir albümü dinleyicilerle buluşturdu : Delinin Yıldızı.. 

Sayfalarca sözlük entry’si, sosyal medya paylaşımları derken görüldü ki dinleyiciler Vega’yı bu 12 yılda unutmamış ve yeni albümü defalarca dinlemişlerdi, lansman konser biletleri hemen tükendi, CD’si çıkınca da hemen ikinci sıraya yerleşti.

Albümü incelediğimde; o bilindik Vega soundunu daha da ileriye taşıyan bir 44 dakika geçirdiğimi söyleyebilirim. Tam beklenen türden bir şarkı ‘Delinin Yıldızı’ ile açılıyor albüm, sonrasında ‘İsim-Şehir’ ile unutulmaz Vega slowlarına bir selam gönderiyor, ardından ‘Arzuhal’ ile Deniz Özbey’in kendine özgü yorumuyla tempo yükseliyor, sonrasında ‘Sevgilim’ şarkısı ile yine güzel bir slow, ardından ‘Dertler İri Kıyım’ ile Vega’nın diğer eserlerinde olduğu gibi yine kelime haznesi geniş bir şarkı dinliyoruz.

Albümün dinlediğimde en sevdiğim şarkısı olan ‘Komşu Işıklar’ ile devam ediyor albüm, özellikle nakaratıyla dinleyiciyi yakalıyor bu güzel slow,( “gel” dedi aşk , “gel” dedi ah, gidemez, gidemez, gidemedi.. “öl” dedi aşk, “öl” dedi ah, gözyaşı düşerken ölüverdi… ) Ardından ‘Dünyacım’ ile yine bir Vega şarkısı dinlediğini hissediyor insan.  ‘Sonunu Söyleme Bana’ ve ‘Man-Yak-Lar’ ile iki hareketli ve başarılı Vega şarkısı daha dinliyor ve albüme yakışır bir final ‘Ve Tekrar’ ile albüm bitiyor.

Albüm, hem Vega’yı bunca yıl bekleyenlere güzel bir ödül, yeni keşfedenlere ise eski albümlerini baştan dinlettirecek güzel bir hazine.