Röportajlar

Yeni teklisi “Bıktım”ı dinleyicilerle buluşturan SVMO ile bir röportaj…

SVMO ismini Rap dinleyicileri yayınladığı pek çok çalışmadan hatırlayacaktır. Yeni bir başlangıç yapma düşüncesiyle daha önce yayınlanan çalışmalarını kaldıran ve bu yeni başlangıcın ilk teklisi “Wassup” ile yine dikkat çeken SVMO, 3 Adım Müzik etiketiyle yeni teklisi “Bıktım”ı dinleyicilerle buluşturdu. SVMO (Samet Yıldız) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Wassup’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda Wassup’un oluşum süreci nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldı?

-Wassup’a kadar olan yolculuğumda aktif olarak müzik üretmiyordum. Üretemiyordum demek daha doğru olur, çünkü askerdeydim ve askerden geldiğim süreçte de bazı özel sıkıntılarım oldu. Uzun süre müziğe ara verdiğim için dinleyicilerime yeni bir çalışma sunmak istiyordum “Wassup” o şekilde gelişti. Bir beklentim yoktu bu parçadan, tamamiyle o açığı kapatmak için yayınlanan bir parça. Zaten kötü şartlarda kayıt alındığı da belli oluyor. 

Yeni tekliniz “Bıktım”ın oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda altyapıyı üstlenen Ali Burak Kabak (a.k.a Boiwawemusic) ve düzenlemeyi üstlenen İsa Keskin ile yollarınız nasıl kesişti? 

-“Bıktım” tam anlamıyla müziği bıraktığım ve özel sıkıntılarımla savaş verdiğim dönemde yazılmış bir şarkı. Kendime ve o dönemde yanlış tanıdığım insanlara bir serzenişti aslında. Çevremdeki birkaç insana dinlettikten sonra olumlu tepkiler alınca, kendimde şarkıyla özleşince bunu o uzun sürecin ardından piyasa tekrar giriş parçamız olarak düşündük. Altyapı sahibi olan Ali Burak Kabak ile bir diğer müzisyen arkadaşım Süha yani namı değer OUTİS arkadaşımın vesilesiyle tanıştım. Düzenlemede rol alan İsa Keskin ile de zaten uzun süredir beraber müzik üretip dostluğumuz sürmektedir. 

3 Adım Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Şarkının bütün işlemleri bittikten sonra klip aşamasını da bitirdik ve mail yoluyla iletişime geçtik. Geri dönüş sağlanınca beraber çalışma kararı aldık. 

Bıktım ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çıkmadan önce de zaten Instagram hesabımda kısa bir kesitini paylaşmıştım ve takipçilerim tarafından çok ilgi görmüştü. Zaten çıkmadan bu kadar ilgi görmesi beni daha çok şaşırttı . Çıktıktan sonra ise kısa sürede güzel bir dinlenme sayısı aldı. Her yaşta insanlardan güzel tepkiler aldım. O yüzden benim için “Bıktım” parçasının yeri hep ayrı kalacak gibi.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız? 

-Teknik açıdan Trap, Drill, Afro tarzı işleri seviyorum, yapmaya da çalışıyorum. Ama genel bir müzik tanımım yok, o an bana ne iyi geliyorsa onu yapabilirim. 

Bıktım’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki de var. Bir aksilik çıkmazsa “Kafam Raad” parçası klip video ile yayında olacak. Onun dışında hali hazırda bir düzine iş var, ama doğru zamanı bekleyip kaliteli iş yapma taraftarıyım, o yüzden en hızlı şekilde doğru işi vermek istiyorum. 

SVMO’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Bıktım”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.