Röportajlar

Yeni teklisi “Değerimi Bileceksin”i dinleyicilerle buluşturan Arda Selçuk ile bir röportaj…

Alternatif Pop alanında her geçen gün yeni çıkışlar dinleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Bu çıkışlardan birisi de, hem müzik hem de spor tutkusunu yıllardır bir arada yürüten Arda Selçuk’un kendi eseri yeni teklisi DMC etiketli “Değerimi Bileceksin” oldu.  Selçuk ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Dönüşünü Bekliyorum”a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Çocukluğumdan beri her zaman müziği çok seven biri oldum. Çoğu çocuk çizgi film izliyorken ben şarkı dinlerdim ve şarkı söylemekten inanılmaz keyif alırdım. Hala da öyle. İlk olarak arkadaş ortamında şarkı söylemeye başladım. 1 sene bateri çaldım. Pandeminin başlamasıyla birlikte bir gitar alıp YouTube’dan gitar çalmayı öğrendim. Instagram’da cover videoları paylaştım. Güzel geri dönüşler aldım. Kısa süre içerisinde kendi şarkılarımı yazmaya başladım. Şimdi ise 10’dan fazla sözü müziği bana ait olan şarkım var. Son 1.5 yıldır ciddi anlamda uğraştığım müzik serüvenim daha şimdiden harika sinyaller vermeye başladı.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Dönüşünü Bekliyorum’un oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemeyi üstlenen Alihan Selçuk ile yollarınız nasıl kesişti? Dönüşünü Bekliyorum ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Karar aşamasını ailem ile birlikte netleştirdik. Şarkının aranjörü Alihan Selçuk aynı zamanda kuzenim. Müzik camiasına yeni giren biri olarak kendimi güvende hissetmek istedim. O nedenle bu işi yapabileceğine inandığım Alihan ile bir telefon görüşmesi aracılığıyla anlaştık. “Dönüşünü Bekliyorum” şarkısını çıkarttıktan hemen sonra birçok kişiden olumlu geri dönüşler aldım. Bu işe devam edeceğim bu dönüşlerden sonra kesinleşti.

En son “Değerimi Bileceksin”i dinleyicilerle buluşturdunuz. Teklinin oluşum süreci nasıl gelişti? DMC ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bağımsız olarak yayınladığım ”Dönüşünü Bekliyorum” ile aynı zamanlarda yapım aşamasında olan “Değerimi Bileceksin”in dağıtımı için ön görüşmelerini yaptığım DMC şarkının yayın ve dağıtımını kabul etti.  Böylece teklim DMC etiketi ile tüm dijital platformlara dağıtıldı. YouTube’da ise netd müzik kanalında yerini aldı.

Değerimi Bileceksin ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-”Değerimi Bileceksin” ilk teklimden sonra izlenme olarak da iyi rakamlara ulaştı. Bu beni çok mutlu etti. Harika geri dönüşler aldık. Birçok kişi şarkıyı çok beğendi. 

Alihan Selçuk yönetmenliğindeki klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-İki şarkıda da klip ile ilgili harika dönüşler aldık. Klibin kurgusunu Alihan Selçuk ve Furkan Erbey yaptı. Şimal Emür ile birlikte kurguyu ekrana en iyi şekilde yansıtmaya çalıştık. Bu iki klipten sonra dinleyicilerin de bir sonraki kliple ilgili beklentileri arttı. 

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Yapmış olduğum müzik alternatif pop fakat bu demek değil ki sadece böyle şarkılar yapacağım. Müzikte tek bir tarzda sınırlanmak yerine çok çeşitli olmaktan yanayım. 

Değerimi Bileceksin’den sonra yapmak istediğiniz çalışmalar var mı?

-Evet. Her zaman daha iyisini yapmak için üretmeye, kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Bir süre sonra yeni şarkılar ile yoluma devam edeceğim.

Arda Selçuk’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Değerimi Bileceksin”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.