Röportajlar

Yeni teklisi “Dön Gel”i dinleyicilerle buluşturan Kerem Berberoğlu ile bir röportaj…

Kerem Berberoğlu ismini 2019’un başlarında yayınladığı ilk teklisi “Ona” ile duymuştuk. Şimdi ise Berberoğlu, ilk teklisinde olduğu gibi Emre Aksu eseri ve Erdinç Şenyaylar düzenlemesi olan “Dön Gel”i geçtiğimiz günlerde yine DMC etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Berberoğlu ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklilerini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Ona’ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Müzik yolculuğumda birçok farklı oluşumda gitarist ve vokalist olarak görev aldım. Birbirine uzak müzik türlerini yeri geldiğinde aynı süreçte icra ettim.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Ona’nın oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda eserin sahibi Emre Aksu ve düzenlemeyi üstlenen Erdinç Şenyaylar ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Emre benim eski komşum, bir gün kahve içiyorken aramızda küçük bir iddialaşma meydana geldi ve ertesi gün Erdinç Şenyaylar’ın yanındaydık! (gülüyor)

DMC ile yollarınız nasıl kesişti?

-Emre, müzik endüstrisinde uzun yıllardır aktif olarak rol alan ve beste üreten biri. Onun bağlantıları sayesinde DMC ile bir araya geldik.

Ona ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Eser genel itibari ile halkımız tarafından beğenildi. Yapma niyetimiz de beğenilmesi yönündeydi.  

En son “Dön Gel”i yayınladınız, bu tekli de Aksu eseri ve Şenyaylar düzenlemesi bir çalışma. Yine aynı ikili ile çalışmalara devam süreci nasıl gelişti?

-Biz stüdyoda iken aramızdaki profesyonellik ve arkadaşlık seviyemizi düzgün bir şekilde dengede tutuyoruz. Bunun da bizi iyi bir ekip yaptığını düşünüyoruz.

Dön Gel ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Dön Gel için ilk çalışmamıza göre daha olumlu geri dönüşler alıyoruz, süreç devam ediyor.

Dön Gel’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Üçüncü teklim için önümüzdeki hafta stüdyoya giriyorum. Şu an için en yakın proje bu…

Kerem Berberoğlu’na bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Dön Gel”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.