Röportajlar

Yeni teklisi “Git Şimdi Yoluna”yı dinleyicilerle buluşturan Erbil Aslan ile bir röportaj…

Erbil Aslan… Halen yaşamakta olduğu Almanya’daki sahne performansları ile tanınan ve zaman içinde kendi gibi müzisyen olan kardeşi Ersen Aslan gibi kendi müzik kariyerinin yolunda ilerleyen Aslan, ilk teklisi “Dön”den sonra arayı fazla açmayarak kendi eseri yeni teklisi “Git Şimdi Yoluna”yı geçtiğimiz haftalarda Dinç Müzik Yapım etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Aslan ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Dön’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Dön şarkımızdan önce, kendi orkestram vardı. Düğünlerde ve konserlerde klavyem ile eşlik ettim. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve “Dön”ün sahibi Hakan Bektaş ile yollarınız nasıl kesişti? Dinç Müzik Yapım ile yollarınız nasıl kesişti?

-İlk olarak kendi müzik stüdyomu kurdum ve çalışmalarıma aranjör kimliğim ile başladım. Sevgili Hakan Bektaş ailemizin bir ferdidir, aynı zamanda iyi bir yorumcu ve bestekardır. Geçmişte de beraber  orkestramızda sahne alırdık. Bana bestelerini dinletirken “Dön” adlı eserini çok beğendim, ve bunu yorumlamaya karar verdim. Sevgili Dinç Müzik ile tanışmam ise kardeşim Ersen Aslan vesilesiyle olmuştur. 

Dön ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Dön adlı eserimizden güzel yorumlar ve dönüşler aldıktan sonra devam etmeye karar verdik. 

En son “Git Şimdi Yoluna”yı yayınladınız. Şarkının oluşum süreci nasıl gelişti?

-Git Şimdi Yoluna adlı eserimiz tesadüfen oluşmuştur; sözlerini yazdıktan sonra, eşimle paylaştım, kendisi de şarkımızı çok beğenince, şarkımızın çıkmasına bütün kalbimizle inandık ve stüdyomuzda çalışmalarına başladık. 

Git Şimdi Yoluna ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şarkımız sevildi, bu yüzden çok mutluyum. 

Ayrıca düzenlemelerinizi kendiniz üstleniyorsunuz. Kendi düzenlemenizi yapıyor olmak size yapmak istedikleriniz anlamında daha özgür bir alan sağlıyor mu?

-Kesinlikle evet. Duygularımı ve düşüncelerimi daha iyi ifade edebiliyorum.

Git Şimdi Yoluna’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Kesinlikle devam ediyoruz. Müzik piyasasında kalıcı olmayı ve bol bol üretmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle yakın dönemde güzel şarkılar gelmeye devam edecek.

Erbil Aslan’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Git Şimdi Yoluna”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.