Röportajlar

Yeni teklisi “Mazi”yi dinleyicilerle buluşturan Ensar Budak ile bir röportaj…

Ensar Budak ismini çoğu dinleyici, Alternatif Rock camiasında tanınan Bulut Atlası grubunun bas gitaristi olarak duydu. Zaman geçtikçe kendi şarkılarını yazmaya başlayan Budak, alternatif tınılı ilk teklisi “Bana Bak” ile dikkat çekerken şimdi ise arayı fazla açmadan yeni teklisi “Mazi”yi yine Avrupa Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. MEF Üniversitesi Ekonomi bölümünde üniversite eğitimine devam eden Budak ileBi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Bana Bak”a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu arada Bulut Atlası grubu olarak yollarınız nasıl kesişti ve grup deneyimi size müziksel anlamda neler kattı?

-2015 yılında grup üyesi olan kuzenimin daveti ile Bulut Atlası’na katıldım, müziğe dair öğrendiğim her şeyi ise 2015’den bugüne kadar olan süreçte öğrendim. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? “Bana Bak”ın oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda iki teklinizde de düzenlemenizi üstlenen Emir Erdoğdu ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bana Bak’ı 1.5 sene önce yazmıştım. Kendi çevreme gitarla çalıyordum. Aslında ilk etapta yayınlamak gibi bir düşüncem yoktu. Fakat yakın çevremin şarkılarıma olan yoğun ilgisi bana yayınlama düşüncesini yeterince verdi. Emir Erdoğdu’yu uzun süredir tanıyorum ve güvendiğim birisidir. Düzenlemeler icin beraber çalışmaya karar verdik ve hala çalışıyoruz!

Avrupa Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bulut Atlası olarak çoğu teklimiz Avrupa Müzik’ten yayınlanmıştı. Solo olarak çıktığım zamanda da beni desteklemeye devam ediyorlar. 

Bana Bak ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Güzel geri dönüşler aldığımı söyleyebilirim. 

En son “Mazi”yi yayınladınız. Şarkının oluşum nasıl gelişti?

-Mazi de Bana Bak ile aynı dönemlerde yazdığım ve çevreme çaldığım, beğenilen bir şarkımdı. Böylece sırasıyla her iki şarkım da yayınlandı. 

Mazi ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Mazi ile ilgili de güzel geri dönüşler alıyorum ve bu geri dönüşler beni motive ediyor. 

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Farklı tarzlarda müzik dinlemeyi seven bir insan olarak dinlediğim müziklerde beni çeken ögeleri kendi şarkılarında kullanmayı, sentezler yapmayı seviyorum. Bu bağlamda müziğimi Alternatif olarak tanımlayabilirim. 

Mazi’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki, daha yapacak çok çalışma var!

Ensar Budak’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Mazi”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.