Röportajlar

Yeni teklisi “Sensiz De Severim Seni”yi dinleyicilerle buluşturan Çağrı Kaymak ile bir röportaj…

Çağrı Kaymak… Mert Kıyak ile kaydettiği “Gel”i dijital platformlarda da yayınlanınca 2019’un sevilen çalışmalarından birine imza atan Kaymak, ilk solo teklisi “İstiyorum” ile de dinleyicilerin beğenisini kazanmıştı. Şimdi ise kendi eseri yeni teklisi “Sensiz De Severim Seni”yi geçtiğimiz günlerde Avrupa Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturan Kaymak ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Gel”e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda Mert Kıyak ile yollarınız nasıl kesişti? “Gel”i yorumlama süreci nasıl gelişti ve Gel ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-“Gel” adlı parçamı yaptığımda henüz 14 yaşındaydım. “Gel”den önce okulumun grubunda solistlik yapıyordum. Mert Kıyak ile yollarımız Mert’in abisinin stüdyosunda bir arkadaşımın şarkı kaydına gittiğimde kesişti. Sesimin çok güzel olduğunu, benimle şarkı yapmak istediğini söylemişti. O zamanlar ikimiz de hiç iş çıkarmamıştık, ilk işimiz “Gel” oldu. “Gel”i yorumlama sürecim ise hızlı bir şekilde gerçekleşti, yaklaşık 10-15 dakika içerisinde vokal kayıtlarını aldık. Çok fazla bir vakit ayırmamıştık aslında şarkıya, bu duruma geleceğini hiç düşünmüyorduk. Geri dönüşler ise izlenmelerden kendini fazlasıyla belli ediyor zaten.

Bir solo tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “İstiyorum”un oluşum süreci nasıl gelişti? Avrupa Müzik ile ve iki teklinizde de düzenlemenizi üstlenen Burak Ertetik ile yollarınız nasıl kesişti?

-“Gel” adlı şarkım büyük izlenmeler elde edince müzik şirketlerinin dikkatini çektim ve Avrupa Müzik’ten gelen teklifi değerlendirmem neticesiyle tekli çalışmalarıma başladım. “İstiyorum”un oluşum süreci yine büyük bir aşk bunalımı içindeyken kalbimdekileri notalara döktüğümde ortaya çıktı ve sonrasında kayıt işlemleri için yaşadığım şehrin en iyi aranjörü olan Burak Ertetik’in kapısını çaldım.

İstiyorum ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Geri dönüşler tarzım olmadığı ve daha işler çıkartabileceğim yönündeydi, bu eleştirilere sonuna kadar katılıyorum ve daha iyisi için çalışıyorum.

Şubat’ın ilk haftası “Sensiz De Severim Seni”yi dinleyicilerle buluşturdunuz. Teklinin oluşum süreci nasıl gelişti?

-Oluşum süreci her zaman olduğu gibi yine aşk acısı çektiğim bir dönemde başladı. Şarkımda söylediğim bütün sözler tam anlamıyla içinde olduğum bunalımı anlatıyor ve şarkının kayıt aşaması yine Burak Ertetik ile tamamlandı. Şarkımın davullarını da kendisi çaldı ve bas gitarını çok değerli bir sanatçı olan Erhan Ertetik üstlendi. Sonuç olarak ortaya çok güzel bir iş çıktı.

Sensiz De Severim Seni ile nasıl geri dönüşler aldınız?

-Geri dönüşlerde henüz olumsuz bir yoruma rastlamadım, dinleyen herkes çok duygulu olduğunu ve defalarca dinlediğini söyledi. Klibe ayrı şarkıya ayrı övgüler geliyor.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Rock müzikle harmanlanmış fantezi müzik duygusu barındıran pop soundlara sahip bir müzik.

Sensiz De Severim Seni’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Elbette artık çalışmalar 2 katına çıktı durmak yok, tam gaz devam ediyoruz. Ekip olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz ve hedefimize ulaşana kadar durmayı düşünmüyoruz.

Çağrı Kaymak’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Sensiz De Severim Seni”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.