Röportajlar

Yeni teklisi “Sıkıldım Aşktan”ı dinleyicilerle buluşturan Anıl Güntekin ile bir röportaj…

Anıl Güntekin ismini çoğu dinleyici Rap zamanlarında kullandığı eski mahlası “Kim” olarak hatırlayacaktır. Serkül Kan ile ortak çalışması “Atamızdan Kalanlar” gibi pek çok çalışmayla hatırlanan ve Güntekin, çalışmalarında kendi deyimiyle Dark Trap bir tını yakaladı ve 2019’da yayınladığı (dijital platformlardan kaldırdığı çalışmalarından sonraki) ilk teklisi “Zombiler”in ardından Garaj Müzik etiketli yeni teklisi “Sıkıldım Aşktan” ile de aynı tınıları başarıyla devam ettirdi. Güntekin ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Zombiler’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda Zombiler’in oluşum süreci nasıl gelişti ve altyapı ile düzenlemeyi üstlenen Moralpartre ve Çato ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yıl 2004, henüz 13 yaşımda ilk şarkımı kaydederek başladığım yolculuğu buraya sığdırmam imkânsız fakat hayatımın tek anlamı müzik oldu, bunun için her ne gerekiyorsa yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Çato ve Moralpartre ile olan arkadaşlığımız yıllar öncesine dayanıyor ve yolumuz tekrar kesiştiğinde bundan sonra tüm şarkılarımızı beraber yapma kararı aldık. Üçümüzün de stüdyoda bir araya geldiği bir gün Zombiler adlı şarkım ortaya çıktı.

Epidemik Yapım ile yollarınız nasıl kesişti?

-Prodüktörüm aynı zamanda iş ortağım Moralpartre, Server Uraz ve Epidemik Yapım ile yollarımızın kesişmesine vesile oldu.

Zombiler ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Gayet güzel tepkiler ile beraber güzel olmayan tepkiler de aldım. Benim için çok eğlenceli bir şarkı olduğu gibi çoğu dinleyiciye anlatmak istediğim şeyin tam olarak geçmediğini de fark ettim. Aslında hoşlanmadığım, boş beleş takılan veya dedikodudan ibaret yaşayan insanlara vermiş olduğum takma bir isimdi “Zombiler”. Bunu da yeri gelmişken burada açıklamak istedim.

Yeni tekliniz Sıkıldım Aşktan’ın oluşum süreci nasıl gelişti?

-Sıkıldım Aşktan birkaç yıl öncesinde yaşadığım bir ilişki sonucu kaleme aldığım bir şarkımdı. Şarkının demosunu Moralpartre’ye dinlettikten sonra bu şarkıyı kaydetmeye karar verdik.

Garaj Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Plak şirketleri ile iletişime geçme kararı aldıktan sonra birçoğuna e-mail gönderdim. Geri dönüş sağlayan şirketlerin içerisinde bana en samimi gelen Garaj Müzik oldu. Bu şekilde yolumuzun kesiştiği Garaj Müzik ailesi ile beraber çalışmaktan dolayı da ayrıca çok mutluyum.

Sıkıldım Aşktan ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Genel olarak aldığım geri dönüşlerin çoğu güzel fakat YouTube yorumları için aynı şeyi söylemem mümkün değil. Fazla erotik olduğunu düşünüyorlar, fakat ben aynı düşüncede değilim, hatta daha fazlasını yapmayı düşünüyorum!

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Rap müzik ile başladığım fakat bugün yapmış olduğum müzik türünü şu şekilde açıklayabilirim; sound olarak Trap ve Indie, vokal olarak ise Rap ve R&B. Kısaca kendi tarzımı Dark Trap olarak tanımlıyorum. 

Sıkıldım Aşktan’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Sürekli olarak bir üretim halindeyim. Hazırda yayınlanmayı bekleyen birçok şarkım var ve klipleri tamamlandıkça sırasıyla yayınlayacağız.

Anıl Güntekin’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Sıkıldım Aşktan”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.