Röportajlar

Yeni teklisi “Tanrıdan Diledim”i dinleyicilerle buluşturan Melisa Şirin ile bir röportaj…

Melisa Şirin… müziğin eğitiminden gelen ve zaman içinde hem pek çok sevilen ismin vokalistliğini yaparak hem de kendi sahne performanslarıyla elde ettiği tecrübelerle ilk teklisini yayınlama yolunda giden Şirin, iki sevilen türküyü ilk iki teklisi olarak yorumladı. İlk olarak “Göçmen Kızı”nı, en son “Tanrıdan Diledim”i Dinç Müzik Yapım etiketiyle dinleyicilerle buluşturan Melisa Şirin Şerbetçi ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Göçmen Kızı’na kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar ve vokalistlik deneyiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Müzikal eğitimime Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak başladım. Lisede okulun Türk Müziği orkestrasının solistiydim. Aynı zamanda operaya da ilgim vardı. Opera eserlerine çalışıp öğretmenime teneffüs aralarında dinletiyordum. İlk olarak Ankara Üniversitesi Sahne Sanatları Opera bölümünü daha sonra İstanbul Teknik Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümünü kazandım. Eğitimime İstanbul Teknik Üniversitesi’nde devam ettim. Yıldız Teknik Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi aldım. Filimişleri Post Prodüksiyon, Alameti Farika Reklam Ajansı’nda (Oba Makarna, Fibabanka, Finansbank, Hepsiburada, Lassa… gibi) birçok jingle seslendirdim. Fatih Ürek, İrem Derici, Aydın Kurtoğlu gibi isimlere vokalistlik yaptım. Şu an kendi sahnelerimi yapmaya devam ediyorum. 

Bir tekli yayınlamaya, bu bağlamda Göçmen Kızı türküsünü seslendirmeye nasıl karar verdiniz? Düzenlemeyi üstlenen Taner Çalık ile yollarınız nasıl kesişti?

-Göçmen Kızı’nı ilk Melihat Gülses’ten dinledim. Beni çok etkileyen bir türküydü. Büyük bir keyifle seslendireceğimi söyledim ve bu şekilde ilk çalışmamıza Göçmen Kızı ile başladık.

Dinç Müzik Yapım ile yollarınız nasıl kesişti?

-Geçtiğimiz yaz Dinç Müzik’in sahibi Polat beyle (Şenol) tanıştık, ortak tanıdığımız olan Taner Çalık aracılığıyla bana ulaştı, böylelikle tanışmış olduk. Beni dinlediğini ve benimle çalışmak istediğini söyledi. Bu şekilde çalışmalara başlama kararı aldık.

En son “Tanrıdan Diledim”i yorumladınız. Tanrıdan Diledim türküsünü seslendirmeye nasıl karar verdiniz? Düzenlemeyi üstlenen Cüneyt Yalmaz ile yollarınız nasıl kesişti?

-Dinç Müzik vesilesiyle tanıştık. Bu kararı almamda Cüneyt’in etkisi büyük. Yine büyük bir keyifle seslendirdim. Düzenleme: Cüneyt Yalmaz, Bağlama: Sinan Dindoruk, Gitar: Selahattin Güzelel’e ait. Emeği geçen herkese teşekkürler. 

Teklileriniz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Her iki teklim ile ilgili güzel yorumlar aldım, paylaşımları ve beğenileri görünce çok mutlu oluyorum.

Ayrıca her iki teklinizin de klibini çeken Onur Karaçağ ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Dinç Müzik Yapım vesilesiyle tanıştık, çalışmalar için bir araya geldik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Tanrıdan Diledim’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Elbette, yakın zamanda yeni bir şarkıyla yoluma devam etmek istiyorum.

Melisa Şirin’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Tanrıdan Diledim”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.