Röportajlar

Yeni teklisi “Yanımdaki Sevgilim”i dinleyicilerle buluşturan Neveser Gerginok ile bir röportaj…

Neveser Gerginok… Müziğin eğitiminden gelen bir sanatçı olarak Türk Sanat Müziği alanında pek çok başarıya imza atan, “Zamansız Akşamlar” albümüyle de hatırlanan Gerginok, halen sanat hayatına koro şefliği ile de devam ederken, bu sefer bir tekliyi dinleyicilerle buluşturdu : Yanımdaki Sevgilim… Güzide Füsun Arkış sözlerine Gerginok’un eşi müzisyen Ömer Öcal’ın bestesi olan Kuzey Yapım etiketli tekli, kısa sürede dinleyicilerin beğenisini kazandı. Gerginok ile Bi’Kuble için, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Müzikte uzun yılları geride bıraktınız, müziğe başladığınız zamandan bugüne kadar baktığınızda müzik endüstrisindeki değişimler üzerinden nasıl değerlendiriyorsunuz? 

-Müzik endüstrisi; stüdyo, kayıt, mix-mastering konusunda çok büyük bir inovasyon kazansa da 1990’lı yılların çıkardığı sanatçılar ve şarkılar kadar hiçbir zaman kalıcılık sağlamadı. 1990’lar altın çağ olarak tarihe kazındı.

Şimdi ise Güzide Füsun Arkış sözlerine Ömer Öcal bestesi “Yanımdaki Sevgilim”i yayınladınız. Düzenlemenizi Ömer Öcal ile birlikte üstlenen Faruk Paker ile yollarınız nasıl kesişti?

-Faruk Paker iyi bir müzisyen ve aranjördür. Ömer bu şarkının hem bestecisi hem yönetmeni olduğu bu şarkı için Faruk Paker ile çalıştık.

Kuzey Yapım ile yollarınız nasıl kesişti?

-Candar Köker konservatuvardan arkadaşımızdır. Hem çok iyi bir tonmaister hem de çok iyi bir klip yönetmenidir. O yüzden kendisiyle çalışmak istedik.

Yanımdaki Sevgilim ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Güzel geri dönüşler aldım beğenildiğine dair. Şarkıyı, okuyuşumu ve klibi beğenen çok insandan mesaj aldım, olumsuz bir yorum şahsıma gelmedi.

Yanımdaki Sevgilim’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Müzisyenlerin kafasındaki projeler hiç bitmez, müzikte üretim susmaz. Elbet sürprizler ve içimize sinen yeni projeler olacaktır.

Neveser Gerginok’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Yanımdaki Sevgilim”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.