Müzik

Haftanın başarılı slowları.. (1)

Her hafta, dinleyicilerle buluşan başarılı slow şarkıları sizlerle buluşturmaya çalışacağım.

  1. Ece Mumay –  Bir Vedayla Bir Ömür (Odamdan / PASAJ / 2018) : Daha önce Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan single çalışmalarıyla büyük ilgi yakalayan günümüzün genç başarılı besteci ve yorumcularından Ece Mumay, ilk albümü ‘Odamdan’ın ilk klibi ‘Bir Vedayla Bir Ömür’ şarkısıyla da single çalışmalarındaki kalite ve başarıyı devam ettiriyor.

2. ENBE Orkestrası feat. Özge Doğru – Bizi Unutmam (Mutlu Son / DMC / 2017) : Geçtiğimiz yıl ‘Mutlu Son’ isimli EP çalışmasıyla yine diğer çalışmaları gibi başarılı bir çalışmaya imza atarak Türk Sanat Müziği alanındaki başarısını Pop çalışmalarda da devam ettiren sanatçı Özge Doğru, EP’de Enbe Orkestrası’nın eşlik ettiği ve EP’nin sevilen çalışmalarından biri olan’Bizi Unutmam’ isimli şarkıyı kliplendirdi.

3. Kenan Doğulu – Kardan Kadın (Aşka Türlü Şeyler / 2012 / DMC) : Kenan Doğulu, 2012 yılında çıkan albümü Aşka Türlü Şeyler’deki başarılı slowlardan biri olan ‘Kardan Kadın’ın klibini geçtiğimiz günlerde dinleyiciyle buluşturdu.

4. füsunSu – Kaç Kere (Oyun / ARPEJ / 2018) : Başarılı besteci ve yorumcu Füsun Balta, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan ‘Oyun’ isimli albümünden sözü ve müziği İsa Koç’a ait olan ‘Kaç Kere’ isimli şarkının klibini dinleyicilerle buluşturdu.

5.  Vedat Teber – Hicran -İçimde Bir Yangınsın- (Single / TREND /2018) : 2014’ün son zamanlarında ‘Gece Gözlüm’ şarkısı ile tanıdığımız başarılı sanatçı Vedat Teber, 4 yıl aradan sonra yeni bir bestesini dinleyicilerle buluşturuyor: Hicran (İçimde Bir Yangınsın)…  Rıdvan Ahmed yönetmenliğinde Haliç’te çekilen klip, şarkının duygusunu güzel bir şekilde yansıtmış.

6. Burhan Şeşen & Ezgi Aktan – Olur Mu? (Single / ADA / 2018) : Burhan Şeşen’in 1986 yılında Bir Yaz Daha Bitiyor isimli ilk Gündoğarken albümü zamanında bestelediği ve yıllar sonra -aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda Serhan Şeşen’i anma gecesinde de başarılı bir performans sergileyen- günümüzün başarılı sanatçılarından Ezgi Aktan ile yaptığı sohbet esnasında anımsayıp kendisiyle birlikte düet yaparak dinleyicilere unutulmaz bir 14 Şubat hediyesi verdiği bu şarkı, yıllar sonra da büyük beğeni ile anılmaya aday.