Müzik

Haftanın başarılı video klipleri… (1)

Her hafta, dinleyicilerle buluşan başarılı şarkı ve klipleri sizlerle buluşturmaya çalışacağım.

  1. Jehan Barbur – Kendime (Evim Neresi / ADA / 2017) : Geçtiğimiz Haziran ayında dinleyicilerle buluşan ‘Evim Neresi’ albümünün üçüncü klibi ‘Kendime’, Onur Mehame yönetmenliğinde, Gümüşlük’te çekildi. Albümün sevilen şarkılarından olan bu çalışma, başarılı bir kliple daha çok dinleyiciye ulaşabilecek bir hale gelmiş.

 

2. Vedat Teber – Hicran -İçimde Bir Yangınsın- (Single / TREND /2018) : 2014’ün son zamanlarında ‘Gece Gözlüm’ şarkısı ile tanıdığımız başarılı sanatçı Vedat Teber, 4 yıl aradan sonra yeni bir bestesini dinleyicilerle buluşturuyor: Hicran (İçimde Bir Yangınsın)…  Rıdvan Ahmed yönetmenliğinde Haliç’te çekilen klip, şarkının duygusunu güzel bir şekilde yansıtmış.

3. Cenk Durmazel – Kentsel Gidişim (Single / PASAJ / 2018) : Başarılı sanatçı Cenk Durmazel’in yeni single çalışması, Güven Erkin Erkal’ın Maksimum Rock programında, haftanın en sıkı onlusu arasında yer aldı. Klibi Berk Gün yönetti.

4. Uğur Etiler – Biraz Zor (Single / GARAJ /2018) : ‘Yaktım Gemileri’şarkısıyla başarılı bir çıkış yapan Uğur Etiler, İdil Dizdar ve Said Dağdeviren’in birlikte yönettiği kliple dinleyiciyle buluşan ve  yeni şarkısı ‘Biraz Zor’ ile aynı başarıyı devam ettiriyor.

 

5. Enbe Orkestrası feat Ezgi Ayçe Kızıldere – Yarım Sevda (ENBE Orkestrası 2018 / DMC /2018) : Uzun bir aradan sonra yeni bir albümle dinleyiciyle buluşan ENBE Orkestrası’nın çıkış klibi, uzun zamandır kendine özgü başarılı çalışmalara imza atan Ezgi Ayçe Kızıldere’nin kendisine ait bir çalışmayı Febyo Taşel düzenlemesiyle seslendirdiği  ve Hasan Kuyucu yönetmenliğinde bir kliple dinleyiciyle buluşturduğu ‘Yarım Sevda’ hem ENBE’yi bekleyenlere güzel bir geri dönüş, hem de Ezgi Ayçe’yi daha çok dinleyiciye ulaştıracak başarılı bir çalışma olmuş.

6. Şeyma Özbay – Herkes Konuşur (Zaman / ARPEJ /2017) : Geçtiğimiz Temmuz ayında dijital platformlarda dinleyiciyle buluşmasına rağmen, yılın ilk günlerinde CD formatıyla da dinleyiciyle buluşan’Zaman’ isimli başarılı bir albüme imza atan Şeyma Özbay, albümün Gökhan Palas tarafından yönetilen ilk klibi ‘Herkes Konuşur’ ile sevilecek bir çalışmaya imza atmış.