Müzik

Taylan’ca Şarkılar : Taylan Sarıgül – Geleceğim Aklına

İnternette paylaştığı kendi şarkılarıyla kendisine geniş bir hayran kitlesi edinen Taylan Sarıgül, profesyonel anlamdaki ilk çalışması ‘Taylan’ca’ isimli single çalışmayı Trend Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluşturdu.

Hollanda’da doğup orada yetişen ve çocukluğundan beri müzikle uğraşan Sarıgül, kendi bestelerini Sabri Dereli aranjesiyle dinleyiciyle internet aracılığı ile buluşturmaya başladı dinleyicinin büyük ilgisiyle karşılaştı.
Bu başarı sonrası Türkiye’den kendisine ulaşan ve sonradan süpervizörlüğünü yapmaya başlayan müzisyen Ressam Çağlar’ın davetiyle Türkiye’ye gelerek, Hollanda’da kaydettiği eserleri başarılı müzisyen Serhan Yasdıman‘ın gitar düzenlemesi ve Saffet Uluçay‘ın yeni aranjesiyle bu single çalışmasını ortaya çıkardı. Fatih Tezer‘in yönetmenliğinde çekilen klip sonrası, özellikle dijital alanında son dönemde başarılı çalışmalara imza atan Trend Müzik (İkramettin Bayrak ve Vedat Teber) ile yolları kesişen Sarıgül, Trend Müzik etiketiyle çıkan bu single çalışmasında ‘Geleceğim Aklına’ şarkısına ve şarkının ingilizce versiyonu ‘I Will Come To Your Mind’ yorumuna yer verdi, her iki versiyon da kliplendirildi. Hem Türkçe hem İngilizce olarak başarılı olan ve özellikle Serhan Yasdıman‘ın gitar eşliği ile renklenen bu çalışmayı tüm müzikseverlere tavsiye ediyorum.