Röportajlar

İlk teklisi “Aşk Sana Yakışmadı”yı dinleyicilerle buluşturan Alen ile bir röportaj…

Alen… Sahne performanslarıyla ismini duyuran ve bu tecrübelerini Emirkan eseri DMC etiketli bir ilk tekli “Aşk Sana Yakışmadı” ile taçlandıran Alen Beyto ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Aşk Sana Yakışmadı’ya kadar olan müzik yolcuğunuzda neler yaptınız?

-Yaklaşık 20 yıldır sahne hayatımı sürdürmekteyim. Birçok ünlü sanatçıyla sahne çalışmalarım oldu. Türkiye’nin birçok ilinde sahne aldım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Aşk Sana Yakışmadı”nın sahibi Emirkan ile yollarınız nasıl kesişti?

-Uzun yıllardır aramızdaki samimiyete istinaden değerli Emirkan “Artık farklı bir kulvara geçiş yapma zamanın geldi!” diyerek bu muhteşem besteyi bana hediye etti ve kararımız bu şartlarda oluştu. Emirkan ile tanışmamız da yıllar önce yine bana vermiş olduğu çok büyük bir destek ile başladı.

Düzenlemeyi üstlenen Miraç Kutlu ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Değerli aranjör Erhan Bayrak stüdyosunu bize açtı ve Miraç Kutlu’ya şarkının düzenlemesi konusunda bir ricada bulundu. Sağ olsun o da bizi kırmayarak düzenlemeyi üstlendi.

DMC ile yollarınız nasıl kesişti?

-DMC ile yollarımız yine değerli Emirkan’ın Samsun Demir’e şarkıyı yollamasıyla kesişti. Çok değerli Samsun Demir’e şarkımıza şirketiyle birlikte vermiş olduğu destekten dolayı minnettarım.

Aşk Sana Yakışmadı ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Daha çok yeni olmamıza rağmen dinleyen herkesin beğeniyor olması inanılmaz mutlu edici bir şey.

Aşk Sana Yakışmadı’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabi ki! Şu an düzenleme aşamasını bitirdiğimiz sadece kliplendirilmeyi bekleyen yine Emirkan’a ait “O Kim Oluyor?” isimli latin ve roman ezgileri taşıyan muhteşem bir hareketli şarkımız hazırda bekliyor. Umarım yaz sezonu başında tüm sevenlerimize bu şarkıyı da duyurabiliriz…

Alen’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Aşk Sana Yakışmadı”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.