Müzik Haberleri

Kadri Karahan, çeşitli sanatlardaki başarısından sonra bu sefer bir ilk tekliye imza atıyor : Karanlık Bir Drama (Bu Masalı Kim Yazdı)…

Şiirleri, müzik yazarlığı ve fotoğrafçılığı ile tanıdığımız; özellikle Nazan Öncel’in Girizgah’ına hazırladığı kliple son dönemde dikkat çeken çok yönlü isimlerden Kadri Karahan, geçen yıl YouTube hesabında seslendirdiği bir bestesini yayınlamıştı; şimdi ise bu beste, Karahan’ın ilk teklisi olarak tüm dijital platformlarda yerini aldı: Karanlık Bir Drama (Bu Masalı Kim Yazdı)

Sözü ve müziği Karahan’a ait olan, bağımsız olarak yayınlanan eserin düzenlemesi İlker Yurtcan’a ait; Karahan’a vokallerde yine başarılı bir isim Sevtap Ünal eşlik ediyor. Fotoğraflar Zafer Erdoğan, tasarım ise Behlül Üçışık imzası taşıyor.

Karahan, şarkısını önsöz olarak şu sözlerle anlatıyor:

“Kaç şiir yine de anlatmadı bir şeyleri, içimdeki şehri ne kadar altüst ederek gittiğini ve o günden sonra hiç kendime gelemediğimi. Birileri tam olarak hissettiklerimi bilemedi işte. Onların ve olanların fotoğrafını hiç çekemedim. Çok yalnız kaldım burada…

Bıraktığı ben daha kaç kaza atlattım sonra, kaç intikam soludum her seferinde. Bu drama birkaç nota geldi sarıldı bir de hiçbir şeyin sen olmadığını bir aşk yudumladım orada, bir aşk bin harap, o denli ızdırapla.

Sen hep oradaydın, yine yan yana geçtik o sokaktan, aynı köşede kaybolduk sonra ve bizi yine hiç kimse görmedi. Bazı yollar ne kadar da tesadüftü, bazı izler ne kadar da intihar, ve biz ne kadar olmadığı kadar güzel, ve hayatlar ne kadar mutsuz, yaz tam da bu noktadan sonra ne kadar uzak bir mevsim. Bu masalı biz yazdık.

Seni hep o karanlığın içinde ve hep bu şarkımda anımsayacağım, sen beni boşver. Güzel uyu.”

Teklinin aynı zamanda enstrümantal versiyonu, Karahan’ın geçmişten kalan arşiv görüntüleriyle (1997-1998) hazırladığı bir klip olarak yayınlandı.

Karanlık Bir Drama (Bu Masalı Kim Yazdı) tüm dijital platformlarda…