Müzik Haberleri

Melike Şahin ve Hakan Taşıyan’dan bir düet : Kilitli Kapılar Açılsa…

En son Geri Ver ile dinlediğimiz alternatif müziğin başarılı isimlerinden Melike Şahin, Sony Müzik Türkiye etiketli yeni teklisinde bu sefer arabesk-fantazi müziğin usta ismi Hakan Taşıyan ile bir düet yapıyor : Kilitli Kapılar Açılsa…

Sözleri Melike Şahin’e, bestesi Ahmet Ali Arslan’a ait teklinin düzenlemesinde de Melike Şahin, Ahmet Ali Arslan, Ozan Sarohan ve Ozan Kısaparmak’ın ortak imzası var.

Şahin, şarkının oluşum sürecini şu sözlerle anlatıyor : “Ahmet Ali, bestesini dinlettiğinde aklıma ilk şu cümle gelmişti: “başım alıp nere giderim?” sonra düşündüm, harbiden öyle bir ihtimal olsa nereye gideriz ya? Bu kafa aynen böyle duracak tepemizde, fazla uzaklaşamayız sanki? derken Hakan abi söyler mi acaba benimle birlikte diye geçirdim içimden, “kilitli kapılar açılsa” kısmını yazınca, söyledi harbiden! Gönül isterdi ki daha da uzun şakıyalım beraber, zamanımız ancak bu kadarına izin verdi. Umarım içinizi bir nebze ferahlatır bu şarkı. Bana hayal kurmanın çok da kötü bir şey olmadığını hatırlattı; bu kafanın içinde sonsuz gezebileceğimi, tüm kapılara kilit vurulmuş olsa bile.”

Ahmet Ali Arslan (gitar), Ozan Sarohan (buzuki) ve Ozan Kısaparmak’ın (bas gitar) yer aldığı tekli Erekli Tunç & Şenbakkal stüdyolarında kaydedildi. 

“Kilitli Kapılar Açılsa”nın video klibi de, kayıt esnasında kaydedilen siyah beyaz performans görüntüleri eşliğinde yönetmen Melih Kun tarafından çekildi. Şarkının kapak tasarımı ise Erdem Yıldız’a ait.

“Kilitli Kapılar Açılsa”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.