Röportajlar

Yeni teklisi “Unuttun Mu Beni?”yi dinleyicilerle buluşturan Okan Tok ile bir röportaj…

Okan Tok… Makyaj sanatçılığı, haycanlar için düzenlediği projeler ve pek çok müzik çalışmasıyla her ilgilendiği alanda başarısını kanıtlayan Tok, en son Doğan Umut Music Company etiketiyle Sezen Aksu eseri “Unuttun Mu Beni?”yi yeni teklisi olarak yorumladı ve tekli kısa sürede hem sosyal medyada hem de radyolarda ilgi gördü. Tok ile Bi’Kuble için, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Okan Tok denildiğinde aklımıza solist kimliğinizin yanında makyaj sanatçılığınız ve haycanlar için düzenlediğiniz “Onların Da Gözyaşları Var” projeniz geliyor. Bu bağlamda çok yönlü bir bakış açısına sahip olmak sizin için nasıl bir duygu? 

-Okan Tok çok yönlü bir sanatçı ve üretmeyi seven bir kişilik. Birçok işi hakkı ile yaparak insanlara ve haycanlara faydalı olmak için elimden geleni yapıyorum. Herkesi de buna davet ediyorum aslında.    

Size her klibinizde mutlaka bir haycan size eşlik ediyor. Bu bilinçli bir tercih miydi?

-Evet her klibimde bir haycan var çünkü onlar can ve her yerde olmalı diye düşünüyorum, bunu bilerek yapıyorum. Farkındalık yaratmak ve insanların haycan sevgisine dikkatini çekmek istiyorum aslında.

Bir Sezen Aksu şarkısı söylemek sizin için nasıl bir duygu oldu ve bu bağlamda Unuttun Mu Beni? yorumunuz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Gerçekten Sezen Aksu şarkısı okumak çok zordur. Bu işimde en zoru başarmak istedim ve başardım. Şarkı ile ilgili gelen yorumlar muhteşem ötesi, bu da beni çok mutlu ediyor.                        

Unuttun Mu Beni?’nin klibinin oluşum süreci nasıl gelişti?

-Klibimiz bir sadelik içinde çekildi. Abartısız ve sade olmalıydı ki şarkının ruhu daha iyi yansıtılsın. Yağmurlu bir günde zor şartlar altında çekildi. Ama güzel bir klip oldu ve herkesin beğenisini kazandı.

Bu projeniz ile Türkiye’nin yanı sıra Kıbrıs, Almanya ve Fransa’daki radyolara da konuk oldunuz. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında şarkınızın çalınması sizin için nasıl bir duygu?

-Şarkımız çok beğeni aldı ve çok sevildi. Türkiye ve Dünya radyolarında çalınmaya başladı ve heyecanım çok büyüktü. Bir iş kaliteli olursa ona destek olan çok olur ve biz bunu başardık. Radyo danışmanım Nur Ahlatcı hanımın da muhteşem çabası tabi ki paha biçilmez boyutta.     

Organik izlenme ve dinlenme oranları ile ilerliyorsunuz, bu bağlamda video ve dijital gidişattan memnun musunuz?          

-Ben fake olmaktan hiç hoşlanmıyorum ve organik bir şekilde ilerlemek hep tercihim. Yoksa sadece kendinizi kandırmış olursunuz. Şarkımız çıkalı bir ay oldu ve YouTube’da 500 bin görüntülemeye ulaştık. Ben bir gecede 10 milyon dinlenme-izlenmeye ulaşan insanlara asla inanmıyorum!

Unuttun Mu Beni?’nin yapım aşamasında kimler çalıştı?  

-Doğan Umut Music Company tarafından yayınlanan şarkımızın düzenlemesinde Ödül Erdoğan imzası var. Şarkının mix çalışması Melihcan Ataklar ve mastering çalışması ise Emre Kıral tarafından yapılmıştır. Canlı saz olarak Hasan Gözetlik tarafından Trompet ve Trombon çalınmıştır. Ferit Çetinkaya’nın yönetmenliğinde çekilen klip oldukça ses getirdi. Her zaman Sosyal Sorumluluk projelerine gösterdiğim hassasiyetle ünlü moda fotoğrafçısı Yaşar Şenyüz ile gerçekleştirdiğim kapak çekimlerinde, bu pandemi döneminde daha çok kıymetini öğrendiğimiz doğaya ve yeşile vurgu yapmak için çekimlerimizi Yıldız Parkı ve Kemerburgaz ormanlarında gerçekleştirdik. Kayıt Emrah Moğulkoç tarafından EmRec stüdyolarında gerçekleştirildi. Styling Ramiz Oğuz’a ait. Proje danışmanlığını Ersin Esnek, genel Koordinatörlüğü ise Ferdi Gülyüz üstlenmiştir.

Onların Da Gözyaşları Var projenizi 2020’de pandemi sebebiyle gerçekleştirememiştiniz, bu sene için planlamanız var mı?  

-Evet pandemi sebebi ile 2020 yılında ertelemek zorunda kaldığımız “Onların Da Gözyaşları Var 3” Konseri, İnşallah bir mani çıkmaz ise 2021 Temmuz ayında planlarımız arasında. Haycanlara elimizden gelenin en iyisini yapmak için yola çıktık ve bağışlar, orman beslemeleri ile ameliyathanelerimiz devam edecektir.

Müzik yolculuğunuzda sizce istediğiniz seviyede olduğunuzu düşünüyor musunuz?  

-Müzik benim hayatım ve her anımın bir parçası. Hedeflerime emin adımlar ile ulaşmaya devam ediyorum. Sabır her kapıyı açar diye düşünüyorum ve uzun zamandır beklediğim hedefe en kısa sürede ulaşacağıma eminim. Bana destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Unuttun Mu Beni?’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Beni okurlarım ile buluşturan ve bu tatlı sohbeti yapma imkanı veren sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hep olumlu ve pozitif düşünerek güzel enerjiler ile güzel bir yıl olması dileklerimle. Muhteşem işler ile hep sizlerle olmaya devam edeceğiz diyerek sözümü “Gelin birlik olalım ve onların da gözyaşlarını hep birlikte dindirelim!” diye bitiriyorum…

Okan Tok’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Unuttun Mu Beni?”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.