Mini-Röportajlar

Mini-Röportajlar #10 : Kerem Öztürk, Reşat Kortan…

Mini-Röportajlar serisi, bir önceki çalışmalarında (tekli / EP / albüm) röportaj yaptığım isimlerle yeni çalışmalarını konuştuğum bir röportaj serisi olarak haftanın belli günlerinde devam edecek.

Mini-Röportajlar serimizin onuncu konukları, yeni teklisi “Masal”ı dinleyicilerle buluşturan Kerem Öztürk ve ikinci albümü “Canımın İçi”ni dinleyicilerle buluşturan Reşat Kortan oldu.

Kerem Öztürk, kendi eseri “Masal”ı yine PanaCrew Records etiketi ve Orhun Sevindik düzenlemesi ile dinleyicilerle buluşturdu.

Masal’ın oluşum süreci nasıl gelişti? 

-Masal 10 yıldan eski bir şarkım aslında ama bir türlü düzenleyip yayınlamak kısmet olmamıştı. Orhun Sevindik düzenlemesi sonrası “İyi ki beklemişiz!” dedim açıkçası. Lirik anlamda çok güvendğim bir şarkıydı ve sound olarak hem modern hem de şarkının hissiyatına bağlı harika bir çalışma ortaya çıktı. Klipte de kendimizce anlatmaya çalıştığımız gibi, bireysel ve toplumsal her sorun aslında özünüze dönmek ile çözülebilir. Anadolu’nun yetiştirdiği ve özümüzde var olan ölümsüz şair, ozan ve düşünürlerin tarihe bıraktığı notlar, bugünün gündemini düşündüğümüzde ibretlik öğretilerdir ve onlardan halen öğreneceğimiz çok şey var.

Masal ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Harika yorumlar alıyoruz. Dijital platformlarda beklediğimiz gibi güzel bir ilgi ile karşılaştı ve bizim için önemli olan bir nokta ulaştığı herkes şarkıyı övgü ve beğeni ile karşıladı.

Bununla birlikte şarkınıza yine İbrahim Türkday yönetmenliğinde bir klip çektiniz. Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Klip için aklımda ufak bir hikaye vardı, bunu yönetmenimiz İbrahim Türkday’a açtığımda çok güzel bir şekilde fikri geliştirip büyüttü. Çekimde de hayal ettiğimiz harika görüntüleri yakalayıp kısa film tadında bir klip ortaya çıkardık.

-Masal’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı? 

-PanaCrew Records ile yeni bir başlangıç yaptık. Şimdiye dek yayınladığımız iki tekli çalışması da oldukça başarılıydı ve harika yorumlar aldı. Sırada pek çok şarkı var ve ilki muhtemelen Temmuz’da yayınlanmak üzere mutfakta hazırlanıyor. Bu yıl bizim adımıza oldukça üretken bir süreç olacak.

Kıbrıslı sanatçı Reşat Kortan, kendi eserlerinden oluşan ikinci albümü “Canımın İçi”ni yine Niyazi Nasıfoğlu & Mehmet Ali Akçal düzenlemeleri ve kendi prodüksiyonuyla dinleyicilerle buluşturdu.

Yeni albümünüz Canımın İçi’nin oluşum süreci nasıl gelişti?

-Canımın İçi albümüm, yine pandemi sürecinde, 4 ay evde kapalı kalarak yaptığım, söz ve müziği bana ait olan 14 eserden oluşuyor. İkinci albümümü de ilk albümüm “Üstüme Gelme”de olduğu gibi Stüdyo Gelişim’de Niyazi Nasıfoğlu ve Mehmet Ali Akçal düzenlemeleriyle kaydettik.

Canımın İçi albümü ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Canımın İçi’yle ilgili ilk albümüm “Üstüme Gelme”den daha güzel ve olumlu geri dönüşler aldım.

Canımın İçi klibinin oluşum süreci nasıl gelişti?

-Canımın İçi klibinin senaryosunu kendim hazırladım ve tiyatro oyuncusu sevgili arkadaşım Melek Erdil ile birlikte çektim.

Canımın İçi’nden sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Canımın İçi albümünden kısa bir süre sonra bu sefer bir tekli yayınlamak istiyorum.

Kerem Öztürk ve Reşat Kortan’a bu mini-röportajlar için teşekkür ediyorum. İki sanatçıyla bir önceki çalışmalarında yaptığım röportajları aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz.