Yeni Haftanın Getirdikleri

Yeni haftanın getirdikleri #2…

Bir albüm : Beyza Doğuç – Burçların Şarkıları…

Teklileriyle dikkat çeken alternatif müziğin genç ve başarılı isimlerinden Beyza Doğuç, Garaj Müzik etiketiyle kendi eseri olan 12 şarkıdan oluşan ilk albümü “Burçların Şarkıları”nı dinleyicilerle buluşturdu. Doğuç, 12 burcun özelliklerine dayanarak yaptığı bestelerin düzenlemesini de kendisi üstlendi ve tüm kayıtları, mix ve mastering’i Harems Stüdyolarında gerçekleşen albümün kapak tasarımını da yaptı.

İlk önce “Oğlak” Garaj Stüdyo YouTube sayfasında klip olarak yayınlandı ve bunu “Kova” ile “Balık” takip etti. Diğer video klipler de dinleyicilerle buluşmayı bekliyor.

İki Tekli :

Onur Kahvecioğlu – Kendime Sakladım…

Teklileriyle dinleyicilerin beğenisini kazanan ve alternatif-akustik rock tınılarını takip etmeye devam eden Onur Kahvecioğlu, yeni teklisi “Kendime Sakladım”ı bağımsız olarak dinleyicilerle buluşturdu. Teklinin söz-müzik-düzenleme-enstrüman icraları da Kahvecioğlu imzası taşıyor. Kahvecioğlu, teklisini “Kendime Sakladım, içsel yolculuğa çıkan birinin, bu yolculukta yaşadıklarından derin parçalar barındırıyor. Akustik tınıda ve uzun geri vokalleriyle distopik bir dünyanın esintileri var.” sözleriyle anlatıyor. 15 Ocak’ta ise teklinin klibi Onur Kahvecioğlu’nun YouTube kanalında yerini alacak.

Orhan Ölmez – Bırak Gitsin…

Orhan Ölmez, yeni yılı kendi firması Ölmez Müzik etiketiyle yayınladığı yeni teklisi “Bırak Gitsin” ile karşıladı.

Teklinin söz-müzik ve düzenlemesi de Ölmez imzasını taşıyor. Ölmez, teklisini “Görünenin ardındakini anlamak için, farklı bakmak gerekir hayata. Önce anlamak gerekir anlatabilmek için, bu eserle anlatmaya çalıştık. Her yeni gün, elinde umutla gelir. Siz, ona nasıl bakarsanız size onu yansıtır. Gülümseyerek bakın her yeni güne. Özgür olmak için, huzurlu olmak için, “Bırak Gitsin” deyin…” sözleriyle anlattı. Bırak Gitsin, tüm dijital platformlarda.

Bir Klip : Tarkan – Hodri Meydan…

Tarkan, 2017 yapımı “10” albümünden kendi eseri ve Ozan Çolakoğlu düzenlemesi olan “Hodri Meydan”ın geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen konser görüntülerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan klibini dinleyicilerle buluşturdu. İrfan Yıldırım yönetmenliğinde tamamlanan klibi Tarkan, şu sözlerle anlatıyor: “Madem konserlerde buluşamıyoruz o zaman bu kliple biraz hasret giderelim. Bu şarkı “10” albümümden en sevdiğim şarkılardan biridir bu arada. Hem 2020’den sonra 2021’e bir “Hodri Meydan” demek lazımdı!”

Hodri Meydan’ın klibi, Tarkan’ın YouTube kanalından izlenebilir.

Bir Dizi : Bonkis…

BluTV’nin 2021 için hazırladığı ilk yeni dizisi “Bonkis” bir yandan Bonkis adını verdiği kafesini ayakta tutmaya çalışırken bir yandan da ilişki durumu, geçmiş ilişkileri ve ailesi tarafından köşeye sıkıştırılan hayalperest ve inatçı Deniz’in trajikomik hikayesini anlatıyor. Deniz Tezuysal’ın senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda başrolünde yer aldığı dizide Vildan Atasever, Öykü Naz Altay, Sergen Deveci, Burak Sevinç, Serhat Parıl, Lale Mansur ve Cem Emüler bir araya gelirken, yönetmen koltuğunda ise “Kar” ve “Beni Sevenler Listesi” filmleriyle Emre Erdoğdu oturuyor.

Dizi, 22 Ocak’tan itibaren BluTV’den izlenebilir.

Edebiyat : Mahir Ünsal Eriş’in ilk kitabı Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde… ve Sait Faik Hikâye Armağanı sahibi Olduğu Kadar Güzeldik Can Yayınları etiketiyle yeniden okurlarla buluşuyor!

En son 2020’de “Diğerleri”yi okuyucularla buluşturan başarılı yazar Mahir Ünsal Eriş’in 2012 tarihli ilk öykü kitabı “Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde…” ve yayınlandığı 2014’te Sait Faik Hikaye Armağanı’nı alan ikinci öykü kitabı “Olduğu Kadar Güzeldik” Can Yayınları etiketiyle yeniden okurlarla buluşuyor!

Her iki kitabın yeni baskıları, önümüzdeki günlerden itibaren tüm kitapçılarda bulunabilir.

Emre Siyahoğlu

Her şey müzikle başladıysa da bir yandan sinema meraklısıydı, bir ara edebiyata yöneldi, sonra yine müziğe döndü ve şimdi her üç alanda da yazılarını Bi'Kuble'de paylaşıyor.

Yorum Ekle

Yorum Yap